
Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Ketten előzetes letartóztatásba kerültek, egy személy ellen pedig hatósági felügyeletet rendeltek el szombaton, miután alapos gyanú merült fel ellenük, hogy kiraboltak egy szovátai sportfogadó- és szerencsejáték-irodát. Mindhárom gyanúsított szovátai illetőségű, 22, 24 és 30 évesek.
2017. december 03., 11:002017. december 03., 11:00
2017. december 03., 11:012017. december 03., 11:01
Még szerdán késő este hatoltak be a szerencsejáték-irodába, ahonnan két táskával távoztak a gyanúsítottak. A táskákban
és hivatalos dokumentumok voltak. Az iroda működtetői a betörést követően feljelentést tettek a rendőrségen, ahol a nyomozás során kialakítottak egy gyanúsítotti kört, majd házkutatást tartottak a három gyanúsított lakásán, ahol bizonyítékokat találtak a rablás elkövetésére vonatkozóan.
Az ügyben eljáró ügyész mindhárom gyanúsított ellen előzetes letartóztatásba vétel elrendelését kérte, a bírói testület viszont a 24 és 30 éves gyanúsított ellen rendelte el a 30 napra szóló letartóztatást, a 22 éves gyanúsítottal szemben hatósági felügyeletet rendelt el.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Van egy fotód, amely egyetlen pillanat alatt visszarepít Tusványosra? Egy kép a kedvenc koncertedről vagy éppen egy spontán, felejthetetlen pillanatról? Most aztán tényleg érdemes előkeresni.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
szóljon hozzá!