
Archív
Fotó: Gábos Albin
Zenekar kíséretével adja elő a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes a kÚtjaink című műsorát a csíkszeredai Városi Művelődési Házban március 12-én és 13-án, kedden és szerdán.
2024. március 06., 19:112024. március 06., 19:11
2024. március 06., 22:472024. március 06., 22:47
Március idusára hangolódva a magyar nyelvterület különböző régióinak karakteres néptáncstílusait mutatja be a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes. A kÚtjaink címet viselő műsorban közreműködik a Mihó Attila és barátai zenekar. Az előadást március 12-én és 13-án is bemutatják, mindkét alkalommal 19 órától.
Jegyeket elővételben a Biléta platformján, a Csíki Mozi épületében hétköznapokon 8 és 16 óra között, vagy az előadás előtt egy órával a helyszínen lehet megvásárolni.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!