Ünnepre a felhők is tovatűnhetnek
Fotó: László Ildikó
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban eső, hegyvidéken pedig havazás várható.
2024. március 13., 13:522024. március 13., 13:52
A prognózis szerint szerda délelőtt tíz órától péntek délelőtt tíz óráig az ország összes régiójában esni fog, a lehulló csapadék mennyisége eléri a 10–15 litert négyzetméterenként. A Déli-Kárpátokban, Erdélyben és Munténiában bőségesebb, négyzetméterenként 25–30 literes csapadékhullás várható.
Hegyvidéken, főként 1200 méter fölött havazásra és hóréteg kialakulására lehet számítani. Moldva északi felében és Erdély keleti megyéiben vegyes csapadék várható – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai előrejelzésére hivatkozva.
A munkáltatók vészharangot kongatnak: a vendéglátóiparban a munkaerőhiány országos viszonylatban 20–25 százalék körül alakul, az üdülőhelyeken pedig a szezon csúcspontján akár az 50 százalékot is elérheti.
Az enyhe tél kedvez a természetben élő parazitáknak, amelyek a tavasz érkeztével – sőt még azelőtt is – egyre inkább szaporodnak és megbetegítik a házikedvenceket. A megelőzés egyre fontosabb.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek szerdán egy drogkereskedőt, akit tetten értek, miközben 200 gramm kábítószert (3-CMC-t) próbált eladni – tájékoztatta a Szatmár megyei rendőrség az Agerpres hírügynökséget.
Tűz ütött ki Alsóbölkényben egy lakóházban szerda délután, ahová a Maros megyei tűzoltók szászrégeni alakulata sietett ki két esetkocsival és egy elsősegélynyújtó-egységgel.
A volt UCECOM épületének hasznosításáról, területcseréről, a helyi pályázatok összegéről, valamint a Küküllő utca felújítási terveiről is döntöttek Székelyudvarhelyen a szerdai önkormányzati ülésen. Az egyik RMDSZ-es tanácsos túlszerepelte magát.
A bukaresti törvényszék helyt adott szerdán a kommunista rezsim ellen harcolók érdemeinek elismerésével foglalkozó államtitkárság beadványának, és érvénytelenítette Ion Iliescu volt államfő forradalmár-igazolványát.
Egy évtizeddel ezelőtt vetítette le a Székelyföldi Legendárium első animációs filmjét a székelyudvarhelyi Stúdió Moziban. Az évforduló napján új filmmel ünnepelnek: szabadtéri vetítésen mutatják be a Picok, a kakas című legújabb animációs filmjüket.
Az enyhe tavaszi idő beköszöntével ismét elérhető a sepsiszentgyörgyi Sepsi Bike szolgáltatása. Százöt kerékpár áll a biciklizni vágyók rendelkezésére.
Az elmúlt évek sikereire alapozva ismét elindítják Csíkszeredában a környezetszépítő mozgalmat, melynek célja – többek között – kulturált, vonzó lakókörnyezet kialakítása – olvasható Bors Béla alpolgármester bejegyzésében.
A Sepsiszéki Nagy Balázs és családja által a csinódi kertjükben pontosan tíz évvel ezelőtt építtetett kápolnához zarándokok százai érkeztek Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén.
szóljon hozzá!