
Márai Sándor és műveinek népszerűsítése az online vetélkedő célja
Fotó: Barabás Orsolya
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár ezúttal 9-12-es diákoknak hirdet irodalmi vetélkedőt Márai Sándor emlékére. A jelenlegi helyzetre való tekintettel online kérdőívet kell kitöltsenek a versenyzők, akik közül a legjobbakat október 23-án értékes könyvcsomaggal jutalmazzák.
2020. október 15., 12:002020. október 15., 12:00
„A világ bennem is történik, nem csak térben és időben” – elnevezéssel azokat a középiskolás diákokat szeretné megszólítani a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár, akik szeretik a kihívásokat, a szépirodalmat, és szívesen böngésznek az interneten. Ehhez a jelenlegi helyzetben
– mondta el a kezdeményezés kapcsán Csergő Aliz programfelelős, a könyvtár munkatársa.
Az október 12-22. között zajló irodalmi vetélkedő teljesen online történik, a diákok 23 kérdésre kell válaszoljanak, bejelölve a megadott három lehetőségből azt, ami szerintük helyes.
„Az irodalmi online vetélkedő célja elsősorban nem az ismeretfelmérés, hiszen Márai Sándor művei nem szerepelnek a magyar érettségi tételek között, hanem az ismeretszerzés és tudásgyarapítás” – emelte ki a programfelelős. Az online kérdőív elérhető a könyvtár Facebook-oldalán október 22-ig.
A legjobbak értékes könyvjutalomban részesülnek október 23-án, egy díjátadó és emlékünnepség keretében, amelyet kedvező időjárás esetén a könyvtár udvarán, vagy pedig a nagyteremben tartanak. Ezen Márai Sándor életéről és az 1956-os forradalomról is lesz előadás.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!