
Medvét láttak Oroszhegyben, a 73-as házszám közelében – értesítették a környéken élőket, sőt még a székelyudvarhelyieket is a Ro-Alert révén.
2020. június 22., 14:132020. június 22., 14:13
Ro-Alert riasztás futott be az Oroszhegy környéki, sőt még a székelyudvarhelyi mobiltelefonokra is, hogy medvét észleltek Oroszhegyben, a 73. számú ingatlan környékén. A helyieket arra kérik, maradjanak otthon és ne menjenek a nagyvad közelébe, ne fotózzák, ne etessék, és főként ne sodorják veszélybe saját magukat az esetleges háziállatok védelme miatt.
Bálint Elemér Imre polgármester közölte, a nagyvad a Szálosa utcában van, onnan próbálják elkergetni a hatóságok. Hozzátette, nagyon sok medvekár történt az elmúlt időszakban a községben, megkeresésünkkor is három ember állt sorban, hogy jelentse az őt ért károkat. Mindhárom gazda Oroszhegy különböző részein lakik.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn Nagybányán kijelentette, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak megoldást kell találnia Románia stabilitásának megőrzésére.
Több megyére kiterjedő ellenőrzést tartottak április 19-én, vasárnap délután a 15-ös országúton, amelyben Hargita, Maros, Kovászna, Bákó és Neamț megye rendőrei vettek részt.
Nicușor Dan államfő hétfőn kijelentette, hogy nincs napirenden az áfa (TVA) módosítása, mivel ezt az adót a 2026-os költségvetés rögzíti.
Várhatóan tizenhat minisztérium lesz a Tisza-kormányban – jelentette be az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Radu Miruță védelmi miniszter szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) felkészült az előrehozott választások eshetőségére is, a reformokról való lemondás feladást jelentene.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
1 hozzászólás