
Pillanatkép egy korábbi Pulzusról. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tizenharmadik kiadásához érkezett a Pulzus alkotótábor a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum szervezésében. A tíz napos táborban erdélyi és dél-kóreai művészek alkotnak július 8–18. között a Spanyár-házban. Az elkészült alkotásokat a rendezvény utolsó napján állítják ki a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utcai Képtárban.
2024. július 09., 15:572024. július 09., 15:57
A nemzetközi kortárs képzőművészeti alkotótáborban Berze Imre szobrászművész, muzeológus, az alkotótábor művészeti vezetője és kurátora meghívására részt vesz Fülöp József csíkszeredai képzőművész, Candy Kwon fotóművész a Dél Korea-i Jeonju-ból, Kiss Noémi képzőművész és Kiss László festőművész (Oberwaltersdorf, Ausztria), Lőrinczi Inez székelyudvarhelyi származású Nagyváradon élő fotográfus, Pokorny Attila Budapesten élő marosvásárhelyi szobrászművész, Siklódi Fruzsina képzőművész Szovátáról, Simon Béla képzőművész Székelyudvarhelyről, Soltis Miklós szabadkai születésű Budapesten élő képzőművész, Torkos Márk Erik zilahi születésű, Nagyváradon élő vizuális művész, valamint Poung Young Kwak médiaművész szintén a Dél Korea-i Jeonju-ból.
A Pulzus célja, hogy évről évre betekintést nyújtson a legújabb, kortárs alkotó folyamatokba, lehetőséget teremtsen az alkotók tapasztalatcseréjére, a Haáz Rezső Múzeum kortárs kiállítási palettáját gazdagítsa és a képzőművészeti gyűjteményét gyarapítsa – írják a szervezők.
A tíz napon át tartó alkotótáborban született vizuális művészeti alkotásokból július 18-án 18 órakor tartanak kiállításmegnyitót, amely szeptember végéig tekinthető meg a Kossuth Lajos utca 42 szám alatti Képtárban.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!