
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Néhány napja már zajlanak a felújítási munkálatok a marosvásárhelyi Friedrich Schiller Általános Iskolában.
2023. március 25., 11:592023. március 25., 11:59
Az iskolát teljesen felújítják, kezdve a súlyosan megrongálódott szerkezettel és az alapzat javításával. Az épület folyosói, bejáratai és tantermei is megújulnak. A javítás részeként kicserélik a teljes vízvezeték-, fűtési és elektromos rendszert, valamint kifestik a tantermeket és a folyosókat is.
A tanulókat ideiglenesen a Traian Săvulescu Mezőgazdasági Főgimnázium által biztosított helyiségekbe, valamint a Serafim Duicu Általános Iskola B épületébe költöztették át.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Kül- és Belföldi Kapcsolatok osztálya
(X – Fizetett hirdetés)
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.