
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
8062 új koronavírus-fertőzéses esetet regisztráltak az elmúlt 24 órában Romániában. Az új fertőzéseket 35 467 tesztből mutatták ki, a fertőzöttségi arány 22,7 százalékos.
2020. december 04., 13:312020. december 04., 13:31
2020. december 04., 13:352020. december 04., 13:35
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 4784 (+53) | Országos | 500 273 (+8062) |
| Kovászna | 4308 (+51) | Elhunyt | 12 052 (+176) |
| Maros | 12 507 (+196) | Gyógyult | 390 212 (+9211) |
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt huszonnégy órában 8062 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 500 273. Egy nap alatt 9211 személyt nyilvánítottak gyógyultnak koronavírus okozta Covid-19 betegségből, így a gyógyultak száma 390 212-re emelkedett. Az ország területén eddig 12 052 elhalálozást jegyeztek, 176-tal többet, mint egy nappal korábban.
A székelyföldi megyékben a következőképpen alakult az újonnan azonosított fertőzöttek száma: Hargita megyében 53, Kovászna megyében 51, Maros megyében pedig 196 új fertőzöttet regisztráltak.
Ami az újratesztelések számát illeti, az országban 1453 személynek lett ismét pozitív a koronavírus-tesztje, közülük Hargita megyében 15, Kovászna megyében 18, Maros megyében pedig 20-nak.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,1;
Maros megyében 3,07;
míg Kovászna megyében 2,27 ezrelék.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
szóljon hozzá!