
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Vajda János
Százhatvanegy személy esetében igazolták ezidáig a koronavírus-fertőzést Maros megyében a pénteken 13 órakor közzétett adatok szerint. A járvány megjelenése óta tíz koronavírus-fertőzött személy vesztette életét a megyében és ugyanennyi személyt nyilvánítottak gyógyultnak.
2020. április 10., 15:062020. április 10., 15:06
2020. április 10., 15:182020. április 10., 15:18
Maros megyében pénteken 13 óráig 11 054-en voltak lakhelyi elkülönítésben, intézményes karanténban pedig 498 személy – tájékoztat közleményben a prefektúra. Rámutatnak, a hatóságok az elmúlt 24 órában 1125 személygépkocsit állítottak meg és 2300 személyt igazoltattak, a kirótt büntetések összértéke 601 ezer lej.
Mivel Nyárádkarácson község a fertőzöttek magas száma miatt fokozott hatósági felügyelet alatt van, a település minden bejáratánál hangsúlyos a rendőri és katonai jelenlét. Indokolt esetben át lehet haladni a településen, de ha tehetjük, kerüljük el ezt az útvonalat.
Marosvásárhelyen több szálloda felajánlotta segítségét, így egyre több egészségügyi dolgozó költözött el otthonról, félve, hogy megbetegítik szeretteiket.
Az orvosi egyetem blogján megjelent egy tájékoztató anyag, amelyből kiderült, hogy március 25. és április 9. között az egyetem kutatóközpontjában 652 tesztet végeztek el, volt olyan nap, amikor 103-at. A koronavírusteszteket csakis az egészségügyi igazgatóság utasítása nyomán végzik el, zárt rendszerben. Jelenleg van elegendő tesztanyag, így ez nem szab korlátot a kérések teljesítésének. Az egyetem tulajdonában levő és a Maros Megyei Klinikai Kórház által vásárolt két gépen naponta több mint ezer tesztet tudnának elvégezni.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.