
Kérdések záporoztak Marosvásárhely polgármesterére a hivatalos sajtótájékoztatón. Köszönetet mondott újra mindenkinek, aki a kampányban segítette, aki megválasztotta
Hatékony, átlátható és a határidőket betartó közigazgatást szeretne Marosvásárhely újonnan megválasztott polgármestere, Soós Zoltán, aki szerdán délelőtt megtartotta első sajtótájékoztatóját. Még nem a marosvásárhelyi városházán, de reméli, hogy a prefektus hamarosan kitűzi a beiktatásának időpontját.
2020. szeptember 30., 13:472020. szeptember 30., 13:47
2020. szeptember 30., 13:542020. szeptember 30., 13:54
A végleges választási eredmények kihirdetése után a megye prefektusa dönti el, hogy mikor fogják beiktatni az újonnan megválasztott tanácsosokat és a polgármestert. Soós Zoltán reméli, hogy tíz napon belül erre sor kerül.
Első lépésként – amint a kétnyelvű sajtótájékoztatóján elmondta – független szakértői csoportot fog felkérni egy teljes körű átvilágítás elvégzésére, hogy pontos képet kaphasson ő és a képviselő-testület, de a vásárhelyeik is a város vagyoni, gazdasági helyzetéről.
„Tudni szeretnénk, hogy honnan indulunk, mi az, amivel gazdálkodhatunk, és melyik igazgatóság, alárendelt intézmény menyire hatékonyan működik.
Hatékony, átlátható, a határidőket betartó közigazgatásra van szükség, ezt várom el mindenkitől, aki a városházán és az alárendelt intézményekben dolgozik.”
Marosvásárhely polgármesterre arról is beszélt, hogy melyek lesznek az első változások, amelyekre a város lakói számíthatnak. Többször kiemelte, hogy a városháza ajtaja mindenki előtt nyitva lesz, folytatni kívánja a közel egy éve elkezdett szeléskörű konzultációt és minden kérésben meghallgatja a szakemberek, de a városlakók véleményét is. Soós szerint szükség van minden kreatív ötletre, megoldásra.
ideiglenes jelleggel, és közösségi terek, helyek azonosítása, kialakítása.
A megválasztott polgármester beszélt arról is, hogy a meglevő tizenegy RMDSZ-es tanácsosnak többséget kell alkotni a képviselő-testületben, és jelenleg zajlanak az egyeztetések, hogy melyik alakulattal történjen meg ez.
Tárgyalások vannak az alpolgármesterek személyét illetően is. Soós Zoltán azt mondta,
Újságírói kérdésre válaszolva a polgármester elmondta, egyelőre nem kíván városmenedzsert kinevezni, hiszen az a szakértői csapat, amely a kampányában segítette, ezután is segíteni fogja.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
2 hozzászólás