
Megnyílt a gyergyószentmiklósi oltóközpont hétfőn
Fotó: Gergely Imre
Beüzemelték Gyergyószentmiklóson is az oltóközpontot hétfőtől. Január végéig a koronavírus elleni vakcina beadását a városi kórházban végezték, február 1-étől a Kórház utcában kialakított oltóközpontban teszik ezt meg.
2021. február 01., 17:302021. február 01., 17:30
Az épületben kialakították az előírásoknak megfelelő ki be- és kijárási útvonalat, és az oltással kapcsolatos tevékenységek mindegyikének külön termet biztosítottak – közölte a helyszínen tartott sajtótájékoztatón Csergő Tibor polgármester. Az oltóközpont előtt parkolóhelyet jelöltek ki az oltásra érkezők számára és egyben felkérik a Kórház utcai lakókat, hogy napközben ezeket a parkolóhelyeket hagyják szabadon.
Az oltóközpont vezetője, Bíró Katalin elmondta: először két kérdőívet töltetnek ki az oltásra étkezővel, kikérdezik az illető személyt a betegségeiről, a személyazonossági adatai alapján pedig regisztrálják, majd ezt követően léphetnek be az érintettek várakozóba. Amíg sorra kerülnének, felvilágosítást kapnak a vakcina hatásáról és az esetleges mellékhatásokról.
– fejtette ki az orvos. Az oltás után mindenki megkapja az oltási igazolását.
Az gyergyószentmiklósi oltóközpontban a 0730-710 094 telefonszámon egy úgynevezett forródrótot is működtetnek, ahol az érdeklődők az intézmény működésével, illetve az előjegyzéssel kapcsolatban kaphatnak bővebb információt.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
1 hozzászólás