
Orvoshoz kell fordulni, és nem otthon kísérletezgetni. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Április folyamán és május elején összesen 32 személy jelentkezett kullancscsípéssel a csíkszeredai megyei kórház sürgősségi osztályán – jelenti az Agerpres hírügynökség.
2017. május 03., 21:232017. május 03., 21:23
Demeter Ferenc kórházmenedzser szerint szokatlanul magas az ilyen esetek száma, főleg hogy nem volt nagyon meleg az elmúlt hónapban, sőt havazott is. A kórházmenedzser azt javasolja a túrázóknak, hogy ha lehetséges,
Akiket megcsípett a kullancs, azonnal forduljanak orvoshoz, ne próbálják meg egyedül eltávolítani a bőrrétegbe kapaszkodó élősködőt. A kullancsok ugyanis Lyme-kórt terjeszthetnek, amely lassan terjed a szervezetben, és jelentősen csökkenti a beteg teherbírását, gyakran agyhártyagyulladáshoz is vezethet. A kórház menedzsere elmagyarázta,
az utóbbi időben azonban csökkent az ilyen esetek száma, mivel a betegek idejében orvoshoz fordulnak.
Az orvosok szerint egyébként azért is nőtt a bejelentett kullancscsípések száma, mert az emberek tartanak a Lyme-kórtól, és azonnal orvosi segítséget kérnek, ha ilyen csípést fedeznek fel magukon vagy gyerekeiken.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!