
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A hideg beállta óta először volt szükség hóeltakarítási munkálatokra a Bucsin-tetőn és Hargitafürdőn, miután a térségben kedden este havazni kezdett.
2024. november 13., 12:452024. november 13., 12:45
A közutakat kezelő társaság (CNAIR) országutakért felelős részlegének csíkszeredai illetékese, Cătălin Romanescu az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy szerdán hajnalban 3 centiméteres hóréteg alakult ki a Bucsin-tetőn, ezért
Közlése szerint Hargita megye más térségeiben is havazott, és ahol szükséges volt, csúszásgátló anyagot szórtak az országutakra.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat Bucsin-tetői állomása szerint 5 centiméteres volt a hóréteg szerdán reggel. Érdekességképpen, az Omu-csúcson 14 centiméteres hóréteg alakult ki, a Lakóca-tetőn 4 cm.
A Csíkszeredához tartozó Hargitafürdőn a Eco-Csík köztisztasági vállalat végezte a munkálatokat, akárcsak az előző években, és az utakon jelenleg zavartalan a forgalom – nyilatkozta az Agerpresnek szerdán délelőtt Bors Béla, a hargitai megyeszékhely alpolgármestere.
Az elöljáró beszámolója szerint Hargitafürdőn kedden este hat óra körül kezdett el havazni, és az enyhe idő miatt csak 2–3 centiméteres hóréteg alakult ki. Az Eco-Csík alkalmazottai hajnali öt órától csúszásgátlót szórtak az utakra. Az alpolgármester azt tanácsolta a járművezetőknek, hogy szereljék fel autóikat téli gumiabroncsokkal, és vezessenek óvatosan.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!