
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
660 koronavírussal fertőzött személyt regisztráltak Maros megyében csütörtökig, a vírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma pedig meghaladja a hatvanat.
2020. május 21., 14:592020. május 21., 14:59
A Maros Megyei Egészségügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint 482-en meggyógyultak, 36 fertőzött-gyanús személy orvosi felügyelet alatt várja a teszteredményeket. Jelenleg 2194-en vannak otthoni elkülönítésben, 319-en intézményes karanténban. A járvány kezdete óta 63 személy vesztette életét koronavírus-fertőzésben a megyében.
Az egészségügyi igazgatóság beszámolója szerint Maros megyében eddig 109 egészségügyi dolgozónál mutatták ki a koronavírust, közülük 95-ön már meggyógyultak, azoknak az állapota, akik jelenleg még kórházban vannak, kielégítő. Őket a Maros Megyei Klinikai Kórház fertőző betegségek osztályán ápolják. A megbetegedettek közül a legtöbben a Maros Megyei Klinikai Kórház alkalmazottai.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
szóljon hozzá!