
Először ad otthont a Vár udvara a Vásárhelyi Forgatagnak, az idén rajtolt Húsvéti Vásárt is ott szervezték meg
Fotó: Haáz Vince
Az idei, augusztus 27-én kezdődő Vásárhelyi Forgatag rendezvényeinek egy része regisztrációhoz kötött, illetve néhány feltétel mellett lehetséges a jelenlét az érvényben lévő szabályozások értelmében. A szervezőcsapat részletesen ismertette a regisztráció menetét, illetve a marosvásárhelyi magyarság rendezvényén való részvétel feltételeit.
2021. augusztus 23., 11:162021. augusztus 23., 11:16
A Vársétányon levő kézműves-, illetve könyvvásáron, valamint a kültéri, nem tömegeket vonzó rendezvényeken (pl. városnéző séták, sportprogramok, stb.) való részvétel szabadon történik. A Vár udvarára való belépés is szabad: bárki sétálhat, nézelődhet a Vár területén, viszont az ott zajló különböző családi- és gyermekprogramokon, illetve koncerteken, táncházban való részvétel regisztrációhoz kötött. Ugyanúgy
Az esti, főtéren zajló koncertekre is regisztrálni kell – írják a szervezők.
Az augusztus 27–29. között zajló 8. Vásárhelyi Forgatag eseményeire való regisztrálást, jelentkezést különböző módokon lehet megtenni:
interneten, a reg.forgatag.ro weboldalon augusztus 23-ától. Az oldalon egyszer kell regisztrálni, majd kiválasztani, bejelölni azokat az eseményeket, amelyeken részt szeretnénk venni. A regisztrációval a résztvevők elfogadják a nyilatkozatot, hogy a Forgatag idejére rendelkezni fognak valamilyen immunitást igazoló papírral. A szülőknek meg kell adni azt is, hány gyereket kísérnek a rendezvényre, és hogy egy-egy eseményen hányan fognak részt venni. A forgatag.ro oldalon lévő eseményeknél is jelzik a szervezők, hogy melyek regisztrációkötelesek. Ott egy gomb viszi át az érdeklődőt a regisztrációs oldalra. A vár területén zajló Csicsergő családi- és gyerekprogramok több szervezet tevékenységét gyűjtik egy név alá, így amennyiben valaki ezek közül szeretne egyet választani, csak a Csicsergő elnevezésű programra kell online regisztráljon. Mindhárom napra külön kell jelentkezni. A Várba érkező regisztrált személyek minden nap karszalagot kapnak, ezzel részt tudnak venni a Csicsergő családi- és gyermekprogramok mindegyikén. A karszalagot az e-mailben kapott QR-kód segítségével lehet átvenni a Vársétány felőli bejáratnál található infópontnál. A többi gyerektevékenység esetében elegendő felmutatni a QR-kódot. (Egészségforgatag, Hagyományok Háza programok);
a főtéren levő Visit Maros irodában (Győzelem tér 1. szám, a Kultúrpalota sarkán) augusztus 23-tól 10–14 óra, illetve 15–19 óra között nyitva tart a Forgatagos Infópont, ahol személyesen lehet regisztrálni, és kiválasztani, hogy mely eseményekre szeretne elmenni az illető személy;
a Forgatag idején a helyszínen, a Vár bejáratával szemben is működni fog egy Infópont, amelynél szintén el lehet majd végezni a regisztrációt.
Mind az internetes felületen, mind az infópontoknál a regisztráló felnőttnek nyilatkoznia kell arról, hogy a 8. Vásárhelyi Forgatag alatt rendelkezni fog 10 napnál régebbi oltási igazolással, vagy 72 óránál nem régebbi negatív PCR-teszttel, vagy 24 óránál nem régebbi negatív antigén teszttel, vagy a koronavírus-megbetegedésből kigyógyultak esetében minimum 15 nappal korábban kiállított, de 180 napnál nem régebbi igazolással.
Ezt az immunitást igazoló iratot nem kérik a szervezők a regisztrálóktól, viszont bármikor hatósági vagy szervezői ellenőrzés során fel kell tudniuk mutatni azt.
A közleményben hangsúlyozzák, az online regisztrációs lehetőséget azért érdemes igénybe venni, hogy elkerüljék a különböző rendezvények előtti torlódást. Arra kérnek minden regisztrálót, nyomtassa ki a QR-kódot, amit a jelentkezés során kapott, vagy jegyezze le a számokból és betűkből álló kódot, amit azon ír. Csakis ezáltal tudják leellenőrizni, hogy valóban regisztrált online.
Azok, akik nem regisztrálnak előre, a helyszínen kell aláírniuk a nyilatkozatot arról, hogy van vagy lesz a Forgatag idejére immunitást igazoló papírjuk – írják a 8. Vásárhelyi Forgatag szervezői.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!