
Egy korábbi pedafórumon. A program ezúttal is sok gyakorlatot ígér. Archív
Fotó: Pethő Melánia
Élménypedagógia a mindennapokban! címmel rendezik meg idén a Gyergyószéki Pedagógusok Fórumát. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács rendezvényét november 25–26-án tartják, a képzésre viszont már lehet jelentkezni.
2017. november 15., 13:532017. november 15., 13:53
2017. november 15., 13:542017. november 15., 13:54
„Az élménypedagógia és annak a módszertana az egyik legfontosabb és leghasznosabb megközelítés, amely által a diák–oktató–intézmény közös nevezőre juthat olyan módon, hogy mindhárom érintett fél azt lássa: ez nekem is és rólam is szól. Az idei Gyergyószéki Pedagógusok Fórumán ezt a kérdést járjuk körül, minimális elmélettel, maximális játékorientáltsággal. Résztvevőink elsajátítják, kipróbálják és megtanulják, hogy a hétköznapokat hogyan tudják hangulatosabbá tenni az iskolában. Hogyan fogják tudni a diákok számára a tanulási hozadékot magasabbra növelni. Hogyan fogják tudni játékká és élménnyé alakítani a tanulást” – olvasható az esemény meghívójában. A szervező Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács eseményajánlója megjegyzi,
„Meg kell találjuk a módját annak, hogy érdekelje őket. Viszont ehhez az ő nyelvükön, az ő fogalmaikon keresztül kell kommunikáljunk velük” – hangsúlyozzák.
Az eseménynek a gyergyószentmiklósi Rubin szálloda ad otthont. A szervezők tudatják, a képzésen való részvétel, a szállás és az étkezés ingyenes. A helyek száma korlátozott. A részletes program elérhető www.gytit.ro/pedaforum honlapon, ugyanitt lehet jelentkezni is a programra. Bővebb tájékoztatás a 0740–607529-es telefonszámon igényelhető.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!