Hirdetés
Hirdetés

Már kaphatók jegyek a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztiválra

Javában zajlik a fesztiválhelyszín kialakítása •  Fotó: Sándor Csilla

Javában zajlik a fesztiválhelyszín kialakítása

Fotó: Sándor Csilla

Összeállt a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál programja, illetve elkezdődött az online jegyértékesítés a szeptember 21–30. között Csíkszeredában zajló filmes eseményre. Az előkészületek már javában zajlanak.

Székelyhon

2017. szeptember 19., 17:312017. szeptember 19., 17:31

Tíz nap alatt 26 filmet vetítenek Csíkszeredában, többnyire új, 2015–2017-ben készült magyar és román alkotást, de műsoron lesz néhány a korábbi évek jelentősebb produkcióiból is – tájékoztatnak közleményben a szervezők.

A csütörtöki megnyitókoncert után a Brazilokat (2017, r.: M. Kiss Csaba, Rohonyi Gábor), pénteken a Legendárium rajzfilmet követően a Halj már meg (2016, r.: Kamondi Zoltán), a 6,9 a Richter-skálán (2016, r.: Nae Caranfil), valamint a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan (2014, r.: Reisz Gábor) című filmeket vetítik a Csíki Moziban.

Hirdetés

Szombaton a Lengemeséket és a gyerekműsort követően az Anyám és más futóbolondok a családból (2015, r.: Fekete Ibolya), valamint a Sohavégetnemérős (2016, Tiszeker Dániel) és a Miért én? (2015, Tudor Giurgiu) filmek szerepelnek a filmfesztivál kínálatában, de koncertek is színesítik az eseményt.

Vasárnap A szerelem története (2016, r.: Radu Mihăileanu), a Testről és lélekről (2017, r.: Enyedi Ildikó) és a Gondolj rám (2016, r.: Kern András) című filmeket vetítik a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztiválon.

A Filmszereda hétfői programjában az Olli Mäki legboldogabb napja (2016., r.: Juho Kuosmanen), az Érettségi (2016, r.: Cristian Mungiu) és a Hajnali láz (2015, r.: Gárdos Péter) szerepelnek, kedden pedig az Anyám és más futóbolondok a családból (2015, r.: Fekete Ibolya), a Hurok (2016, r.: Madarász Isti), valamint a Leviatan (2014, r.: Andrej Zvjagincev) című filmeket vetítik.

Szerdán a Szerdai gyerek (2015, r.: Horváth Lili), az Ernelláék Farkaséknál (2016, r.: Hajdu Szabolcs) és a Ködben (2012, r.: Sergei Loznitsa) alkotások szerepelnek a fesztivál programjában, csütörtökön a Hajnali láz (2015, r.: Gárdos Péter), a Kutyák (2016, r.: Bogdan Mirică), és a Fehér Isten (2014, r.: Mundruczó Kornél) című filmeket vetítik.

 A filmfesztivál pénteki programjában a Jutalomjáték (2016, r.: Edelényi János), az Utazás apánkkal (2016, r.: Anca Miruna Lazarescu) és a Liza, a rókatüdér (2015, r.: Ujj Mészáros Károly) szerepelnek, a fesztivál zárónapján, szombaton pedig meglepetés-közönségfilmeket láthatnak a nézők.

•  Fotó: Sándor Csilla Galéria

Fotó: Sándor Csilla

A filmek között az esemény Facebook-oldalán közzétett program szerint koncertekre is várják az érdeklődőket.

Online már lehet kapni jegyeket

A jegyértékesítés szeptember 19-én kezdődött el, így keddtől online a bilete.ro oldalon, illetve szeptember 21-től a Csíki Játékszín előterében kialakított fesztivál-jegyirodában kaphatók belépők a fesztiválra. A délutáni és késő esti vetítésre 15 lej a belépő, míg a 18.30-tól kezdődő vetítésekre egy jegy ára 20 lej. A 15 órától kezdődő rajzfilmekre 7 lej az egységes belépő, 5 főnél nagyobb csoportok számára fejenként 5 lej. A 26 évnél fiatalabb diákok, a 60 év fölötti nyugdíjasok, valamint a mozgássérültek kedvezményes áron, 10 lejért nézhetnek filmeket. A 18.30 órától kezdődő vetítésen a kedvezmények nem vehetők igénybe. A Filmszereda idején a fesztiváltérben szervezett programra csak karszalag birtokában lehet majd belépni. A felnőttek legalább egy érvényes jegy megvásárlása esetén piros színű karszalagot kapnak, amely feljogosítja őket a fesztiváltérbe való egész heti belépésre annak nyitvatartási ideje alatt. A 15 órás gyerekvetítésre vásárolt jegy mellé a gyermekek fehér színű karszalagot kapnak, amellyel 15 és 18 óra között tartózkodhatnak a fesztiváltérben.
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 02., szombat

Felmérés: többen vannak azok, akik szerint Ilie Bolojannak le kellene mondania

A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.

Felmérés: többen vannak azok, akik szerint Ilie Bolojannak le kellene mondania
Hirdetés
2026. május 02., szombat

149 sofőrnél mutatott ki alkoholfogyasztást a rendőrségi gyorsteszt

A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.

149 sofőrnél mutatott ki alkoholfogyasztást a rendőrségi gyorsteszt
2026. május 02., szombat

Melegházak gyúltak ki Nyárádszeredában

Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.

Melegházak gyúltak ki Nyárádszeredában
2026. május 02., szombat

Egy hónap alatt 30-cal nőtt a különnyugdíjat kapók száma

Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.

Egy hónap alatt 30-cal nőtt a különnyugdíjat kapók száma
Hirdetés
2026. május 02., szombat

Újabb 20 banival emelkedtek az üzemanyagárak szombaton

Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.

Újabb 20 banival emelkedtek az üzemanyagárak szombaton
2026. május 02., szombat

Lesz még egy fagyos éjszakánk mielőtt elkezdődne a felmelegedés

Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.

Lesz még egy fagyos éjszakánk mielőtt elkezdődne a felmelegedés
2026. május 02., szombat

Orosz drón sértette meg a romániai légteret

Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.

Orosz drón sértette meg a romániai légteret
Hirdetés
2026. május 02., szombat

350 millió eurót megkap, 458 milliót pedig elveszít Románia

350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.

350 millió eurót megkap, 458 milliót pedig elveszít Románia
2026. május 02., szombat

Közel 5500 cég szűnt meg az év első három hónapjában

A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.

Közel 5500 cég szűnt meg az év első három hónapjában
2026. május 01., péntek

Elhunyt „az RMDSZ örökös ügyvezető elnöke”

Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.

Elhunyt „az RMDSZ örökös ügyvezető elnöke”
Hirdetés