
Fotó: Bege Botond/ Nagy Zoltán Facebook oldala
A gyergyószentmiklósi Bucsin negyed 2-es és 20-as tömbházának lakóit hívta találkozóra Nagy Zoltán polgármester. A két lakótömb felújítása jövő héten kezdődik el, az emberek még ezt megelőzően kaphattak információkat és tehették fel a kérdéseiket.
2025. február 11., 14:142025. február 11., 14:14
2025. február 11., 14:162025. február 11., 14:16
A két tömbház mintegy 50 lakója jelent meg hétfőn este a Szent István téren tartott lakossági fórumon, ahol Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere ismertette az induló felújítási munkálatok részleteit.
Ezt a projektet még a korábbi városvezetés idején indította az önkormányzat, és a jelenlegi gyorsította fel. Ez a gyorsítás még túl jól is sikerült, hiszen
A kivitelezésre kiírt versenytárgyalást egy besztercei székhelyű cég nyerte meg, amely már nagyon sok helyen végzett ilyen munkálatokat.
A tömbházakon kicserélik a cserepeket, és javítják a tetőszerkezetet, a födém, a pince és a külső falak hőszigetelése is megtörténik, cserélik az ablakokat is, ahol ez szükséges. Amint a polgármester közölte,
Várhatóan ennyi lesz a lakók hozzájárulja a beruházáshoz, de menet közben még felmerülhet olyan munkálatok szükségessége, amelyek költségek a lakókat terhelik – hallhatták az érintettek.
Fotó: Bege Botond/ Nagy Zoltán Facebook oldala
Az egyik jelenlévő lakos hozzászólásából is kiderült, mindenképpen ajánlott a vízszintes elosztás átalakítása, hiszen
Máshol viszont, ahol nem lehet egyénileg szabályozni a fűtést, ki kell engedni a meleget az ablakon.
A polgármester mindenképpen javasolja, hogy a lakástulajdonosok a napokban jelezzék észrevételeiket, meglátásaikat a beruházással kapcsolatban, és azt is, hogy igénylik-e a vízszintes elosztás kiépítését, hogy ezeket még a munka megkezdése előtt egyeztetni lehessen a tervezővel, kivitelezővel.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!