
A központi sétány Színház téri oldalán továbbra is közlekedhetnek a járművek
Fotó: Haáz Vince
Már ezen a hétvégén lezárják Marosvásárhely főterének egyik részét, valamint a Bolyai és a Georghe Enescu utcát. A marosvásárhelyi városháza a lakosság véleményét is figyelembe véve döntött arról, hogy hétvégére és ünnepnapokra sétatérré alakítja a főteret és a két említett utcát.
2021. április 23., 21:582021. április 23., 21:58
2021. április 26., 12:222021. április 26., 12:22
A marosvásárhelyi városháza közvélemény-kutatást végzett, amelyet kétezer marosvásárhelyi töltött ki. Mint ahogy már írtunk róla, a válaszadók 70 százaléka támogatja a Bolyai és Enescu utcák, valamint a Győzelem tér 3. szám alatti járdasziget sétatéri átalakítását, főként hétvégék alkalmával. A városháza sajtóirodája szerint a lakosság többek között azt is szeretné, hogy
Amíg kidolgozzák az Enescu és a Bolyai utca teljes vagy részleges lezárásának feltételeit, addig a városvezetés egy köztes megoldást alkalmaz: szombatonként 14 órától vasárnap 18 óráig lezárja a főtér egyik részét (a Művész mozi irányából) és a fent említett két utcát.
A sajtóirodától kapott tájékoztatás értelmében szombaton 14 órától nem lehet autóval behajtani az 1918. December 1. sugárút és Rózsák téri útkereszteződéstől (Mureș Mall) egészen a McDonald's gyorsétteremig (a nagy katedrális felé vezető irányban), a Művészet utcától (a gyorsétterem melletti utca) egészen a nagy katedrálisig. Ez azt jelenti, hogy
A fent említett időszakban nem lesz autós forgalom a Bolyai és az Enescu utcában sem. A központi övezet sétáló térként való megnyitása ezentúl minden hétvégén és a hivatalos ünnepnapokon megtörténik.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
1 hozzászólás