
Székelyudvarhely több más település mellett már a sárga zónában van. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Jelentősen lecsökkent a piros járványügyi besorolású települések száma Hargita megyében: a múlt heti 12 helyett már csak öt településen haladja meg a fertőzöttségi arány a három ezreléket az elmúlt 14 nap adatai alapján. A települések új besorolásáról szerdán döntött a megyei vészhelyzeti bizottság.
2020. december 02., 17:052020. december 02., 17:05
2020. december 02., 17:132020. december 02., 17:13
A járványhelyzet felülvizsgálását követően ismét a zöld, sárga és piros kategóriákba sorolta szerdán Hargita megye településeit a megyei vészhelyzeti bizottság.
Az utolsó jelentés óta kilenc település került ki a piros zónából, ezek Szentábrahám, Bélbor, Felsőboldogfalva, Gyergyószárhegy, Csíkszentmihály, Székelyandrásfalva, Nagygalambfalva, Salamás és Gyergyóvárhegy.
Ennek értelmében a korábbi 12-ből három település maradt továbbra is piros besorolású: Maroshévíz, Galócás és Újszékely. Hozzájuk csatlakozott a növekvő esetszámok következtében Borszék és Gyergyóholló.
A sárga zónába sorolt települések száma 18-ról 15-re csökkent, ezek közé tartoznak a megye nagyobb városai,
A megye fennmaradó 47 települése a zöld járványügyi besorolás alá került.
Az általános előírások mellett azonban a fertőzésszám függvényében további korlátozások maradnak életben.
Azokon a településeken, amelyekben nem haladta meg az 1,5-öt az ezer lakosra jutó igazolt koronavírus-fertőzések száma, mozikban, koncerteken, színházakban és egyéb rendezvénytermekben a rendelkezésre álló kapacitásnak csak a felét használhatják, a szabadtéri rendezvényeken pedig legtöbb 300 személy vehet részt.
A sárga besorolású településeken a mozik, koncertek, színházak és egyéb rendezvénytermek csak 30 százalékos kihasználtsággal működhetnek, ahogyan az éttermek és kávézók is.
A piros kategóriába tartozó települések estében azonban tiltott a felsorolt létesítmények működése, tehát a mozik, színházak és a vendéglátó helyiségek is zárva tartanak.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Ünnepi vásár kezdődik december 5-én Sepsiszentgyörgyön: a kézműves termékek kavalkádja mellett menhelyi kutyákkal lehet ismerkedni, de érkezni fognak a motoros Mikulás-segédek és meggyújtják a karácsonyfa fényeit is. Mutatjuk a programot.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek 2026 áprilisáig – jelentette ki csütörtök este Oana Țoiu külügyminiszter.
Forgalmi korlátozásokra kell számítani pénteken Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár megnyitója miatt.
szóljon hozzá!