
A gazdák követeléseit Ráduly István még csütörtökön továbbküldte a kormánynak
Fotó: Kovászna megyei prefektúra Facebook-oldala
Hivatalában fogadta csütörtökön a napok óta tüntető háromszéki gazdák képviselőit Ráduly István, Kovászna megye prefektusa – tájékoztatott a megyei kormányhivatal közösségi oldalán. A gazdaközösség 42 pontban fogalmazta meg követeléseit, amelyeket Könczei Csaba parlamenti képviselő, agrárszakpolitikus jelenlétében nyújtottak be a prefektúrára.
2024. január 18., 18:452024. január 18., 18:45
2024. január 18., 18:472024. január 18., 18:47
Az elmúlt napokban kétszer is elözönlötték a háromszéki utakat Kovászna megye gazdái, elsősorban az országba behozott ukrán gabonatermékeket és az üzemanyagra kivetett magas jutalékadót kifogásolva. Ez viszont nem minden: a keddi megmozdulás alkalmával már kész listával álltak elő, 42 olyan követeléssel, amelyeket egyenesen a kormánynak címeztek.

Majdnem teljesen leállt a forgalom a Csernátont és Kézdivásárhelyt összekötő 11-es országúton a háromszéki gazdák keddi, spontán tüntetésének köszönhetően. Az akció során legalább száz traktor gyűlt össze Kézdiszéken.
A két nappal ezelőtti akció alkalmával Pakó Zsolt gelencei mezőgazdász a háromszéki gazdaközösség egyik képviselőjeként elmondta, a felsorolt követelések mindegyike fontos, mert állattartók, szállítmányozók és más területen gazdálkodók kéréseit is tartalmazza. Kiemelte,
Többek között kérik azt is, hogy vonják vissza a jutalékadót, ugyanakkor a mezőgazdaságban dolgozók bére utáni adót is csökkentsék, és több anyagi támogatást kapjanak a gazdaszövetkezetek és termelői társulások.
Csütörtökön a megye gazdáinak képviselői és Könczei Csaba közösen nyújtották be a prefektúrára a követeléseket, ezeket Ráduly István még aznap továbbküldte a kormánynak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki csütörtökön az ország hét megyéjére.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
szóljon hozzá!