
Fotó: Tuchiluș Alex
Az esős idő sem törte meg a sikerét a Sepsi Tabakó Fesztiválnak, amelyre idén is több mint 24 ezren látogattak ki. Ám az idei kiadás különlegesebb volt a többinél, nemcsak az új helyszín, hanem a változatos nappali programok, borudvar és akusztikus koncertek miatt is. A dohánygyárban zajló munkálatokra való tekintettel a szervezők leszögezték: 2025-ben is az Arénánál kap helyet a nyárzáró rendezvénysorozat.
2024. szeptember 04., 18:332024. szeptember 04., 18:33
A számok is igazolják a Tabakó népszerűségét, hiszen augusztus utolsó napjaiban 24 521 bulizó búcsúztatta a nyarat a sepsiszentgyörgyi fesztiválon. Ez a szám csak kismértékű növekedést mutat a tavalyihoz képest, 2023-ban ugyanis 24 155-en vettek részt az eseményen, de színes pillanatokból így sem volt hiány. A szervezők úgy vélik, az időjárás és a helyszínváltozás figyelembevételével is sikeres volt az idei kiadás.
„Az előző években is azt tapasztaltuk, hogy van igény egy ilyen szintű fesztiválra Sepsiszentgyörgyön. Az, hogy idén új helyszínen is közel 25 ezer érdeklődőt tudtunk megszólítani, csak megerősít minket abban, hogy az elkövetkezendő évekre is tervezzünk” – nyilatkozta Ambrus Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
Noha a résztvevők véleménye megoszlott a helyszín kapcsán, már most biztosra vehető, hogy a Tabakó 2025. augusztus 28–30. között is az Arénánál lesz megszervezve, mivel
A Tabakó szervezőinek sem volt könnyű alkalmazkodni a változáshoz, de jövőre ez is gördülékenyebben fog menni. „Logisztikai és biztonsági szempontból hálásabb helyszínnel dolgozhattunk idén. Gyakorlatilag másfélszer akkora területtel gazdálkodhattunk, így minden programnak, színpadnak és műhelymunkának kényelmesen tudtunk teret biztosítani” – vélekedett Erdei Anita főszervező.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az előző kiadásokhoz képest újításnak számított a borudvar, valamint a délutáni akusztikus koncertek bevezetése is. „Mindkét ötletet nagyon pozitívan fogadta a közönség, azonban ez egyben tanulság is volt számunkra, hogy
– jegyezte meg Erdei. Szerinte a fesztivál idei kiadása egyfajta kísérlet, szárnypróbálgatás volt, és nem minden valósult úgy meg, ahogy tervezték, de tanultak belőle.
„Ezúton is szeretnénk megköszönni a lakosságnak a fesztivál iránt tanúsított türelmét és toleranciáját. Az új helyszín kevesebb lakos nyugalmát zavarta meg, akik pedig közvetlenül érintettek voltak, azoknak külön köszönjük a türelmüket” – fogalmazott Ambrus Fruzsina a zajszennyezésre utalva.
A Sepsi Tabakó idén 45 zenei programmal, köztük hét helyi zenekarral és húsz helyi lemezlovassal készült a látogatók számára, valamint olyan híres előadókat hozott a PKÜ Petőfi Stage-re, mint Inna, Dj Antoine vagy a Carla’s Dreams. A széles zenei kínálat mellett több mint száz nappali programból és tizenöt szakmai előadásból válogathattak a fesztiválozók. A háromnapos rendezvénnyel járó munkából közel 160 önkéntes, hatvan szervező és több intézmény (Sepsiszentgyörgy Város Önkormányzata, Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Fórum – SIFF, Kónya Ádám Művelődési Ház – KÁMH, Kovászna Megye Tanácsa, Petőfi Kulturális Ügynökség, Mathias Corvinus Collegium – MCC) is kivette a részét.

Idén új köntösben fogadta a több ezres tömeget a Sepsi Tabakó: a dohánygyár helyett a Sepsi Aréna melletti területet alakították fesztiválhelyszínné.
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
szóljon hozzá!