
Fotó: Tuchiluș Alex
Az esős idő sem törte meg a sikerét a Sepsi Tabakó Fesztiválnak, amelyre idén is több mint 24 ezren látogattak ki. Ám az idei kiadás különlegesebb volt a többinél, nemcsak az új helyszín, hanem a változatos nappali programok, borudvar és akusztikus koncertek miatt is. A dohánygyárban zajló munkálatokra való tekintettel a szervezők leszögezték: 2025-ben is az Arénánál kap helyet a nyárzáró rendezvénysorozat.
2024. szeptember 04., 18:332024. szeptember 04., 18:33
A számok is igazolják a Tabakó népszerűségét, hiszen augusztus utolsó napjaiban 24 521 bulizó búcsúztatta a nyarat a sepsiszentgyörgyi fesztiválon. Ez a szám csak kismértékű növekedést mutat a tavalyihoz képest, 2023-ban ugyanis 24 155-en vettek részt az eseményen, de színes pillanatokból így sem volt hiány. A szervezők úgy vélik, az időjárás és a helyszínváltozás figyelembevételével is sikeres volt az idei kiadás.
„Az előző években is azt tapasztaltuk, hogy van igény egy ilyen szintű fesztiválra Sepsiszentgyörgyön. Az, hogy idén új helyszínen is közel 25 ezer érdeklődőt tudtunk megszólítani, csak megerősít minket abban, hogy az elkövetkezendő évekre is tervezzünk” – nyilatkozta Ambrus Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
Noha a résztvevők véleménye megoszlott a helyszín kapcsán, már most biztosra vehető, hogy a Tabakó 2025. augusztus 28–30. között is az Arénánál lesz megszervezve, mivel
A Tabakó szervezőinek sem volt könnyű alkalmazkodni a változáshoz, de jövőre ez is gördülékenyebben fog menni. „Logisztikai és biztonsági szempontból hálásabb helyszínnel dolgozhattunk idén. Gyakorlatilag másfélszer akkora területtel gazdálkodhattunk, így minden programnak, színpadnak és műhelymunkának kényelmesen tudtunk teret biztosítani” – vélekedett Erdei Anita főszervező.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az előző kiadásokhoz képest újításnak számított a borudvar, valamint a délutáni akusztikus koncertek bevezetése is. „Mindkét ötletet nagyon pozitívan fogadta a közönség, azonban ez egyben tanulság is volt számunkra, hogy
– jegyezte meg Erdei. Szerinte a fesztivál idei kiadása egyfajta kísérlet, szárnypróbálgatás volt, és nem minden valósult úgy meg, ahogy tervezték, de tanultak belőle.
„Ezúton is szeretnénk megköszönni a lakosságnak a fesztivál iránt tanúsított türelmét és toleranciáját. Az új helyszín kevesebb lakos nyugalmát zavarta meg, akik pedig közvetlenül érintettek voltak, azoknak külön köszönjük a türelmüket” – fogalmazott Ambrus Fruzsina a zajszennyezésre utalva.
A Sepsi Tabakó idén 45 zenei programmal, köztük hét helyi zenekarral és húsz helyi lemezlovassal készült a látogatók számára, valamint olyan híres előadókat hozott a PKÜ Petőfi Stage-re, mint Inna, Dj Antoine vagy a Carla’s Dreams. A széles zenei kínálat mellett több mint száz nappali programból és tizenöt szakmai előadásból válogathattak a fesztiválozók. A háromnapos rendezvénnyel járó munkából közel 160 önkéntes, hatvan szervező és több intézmény (Sepsiszentgyörgy Város Önkormányzata, Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Fórum – SIFF, Kónya Ádám Művelődési Ház – KÁMH, Kovászna Megye Tanácsa, Petőfi Kulturális Ügynökség, Mathias Corvinus Collegium – MCC) is kivette a részét.

Idén új köntösben fogadta a több ezres tömeget a Sepsi Tabakó: a dohánygyár helyett a Sepsi Aréna melletti területet alakították fesztiválhelyszínné.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
szóljon hozzá!