
Fotó: Tuchiluș Alex
Az esős idő sem törte meg a sikerét a Sepsi Tabakó Fesztiválnak, amelyre idén is több mint 24 ezren látogattak ki. Ám az idei kiadás különlegesebb volt a többinél, nemcsak az új helyszín, hanem a változatos nappali programok, borudvar és akusztikus koncertek miatt is. A dohánygyárban zajló munkálatokra való tekintettel a szervezők leszögezték: 2025-ben is az Arénánál kap helyet a nyárzáró rendezvénysorozat.
2024. szeptember 04., 18:332024. szeptember 04., 18:33
A számok is igazolják a Tabakó népszerűségét, hiszen augusztus utolsó napjaiban 24 521 bulizó búcsúztatta a nyarat a sepsiszentgyörgyi fesztiválon. Ez a szám csak kismértékű növekedést mutat a tavalyihoz képest, 2023-ban ugyanis 24 155-en vettek részt az eseményen, de színes pillanatokból így sem volt hiány. A szervezők úgy vélik, az időjárás és a helyszínváltozás figyelembevételével is sikeres volt az idei kiadás.
„Az előző években is azt tapasztaltuk, hogy van igény egy ilyen szintű fesztiválra Sepsiszentgyörgyön. Az, hogy idén új helyszínen is közel 25 ezer érdeklődőt tudtunk megszólítani, csak megerősít minket abban, hogy az elkövetkezendő évekre is tervezzünk” – nyilatkozta Ambrus Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
Noha a résztvevők véleménye megoszlott a helyszín kapcsán, már most biztosra vehető, hogy a Tabakó 2025. augusztus 28–30. között is az Arénánál lesz megszervezve, mivel
A Tabakó szervezőinek sem volt könnyű alkalmazkodni a változáshoz, de jövőre ez is gördülékenyebben fog menni. „Logisztikai és biztonsági szempontból hálásabb helyszínnel dolgozhattunk idén. Gyakorlatilag másfélszer akkora területtel gazdálkodhattunk, így minden programnak, színpadnak és műhelymunkának kényelmesen tudtunk teret biztosítani” – vélekedett Erdei Anita főszervező.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az előző kiadásokhoz képest újításnak számított a borudvar, valamint a délutáni akusztikus koncertek bevezetése is. „Mindkét ötletet nagyon pozitívan fogadta a közönség, azonban ez egyben tanulság is volt számunkra, hogy
– jegyezte meg Erdei. Szerinte a fesztivál idei kiadása egyfajta kísérlet, szárnypróbálgatás volt, és nem minden valósult úgy meg, ahogy tervezték, de tanultak belőle.
„Ezúton is szeretnénk megköszönni a lakosságnak a fesztivál iránt tanúsított türelmét és toleranciáját. Az új helyszín kevesebb lakos nyugalmát zavarta meg, akik pedig közvetlenül érintettek voltak, azoknak külön köszönjük a türelmüket” – fogalmazott Ambrus Fruzsina a zajszennyezésre utalva.
A Sepsi Tabakó idén 45 zenei programmal, köztük hét helyi zenekarral és húsz helyi lemezlovassal készült a látogatók számára, valamint olyan híres előadókat hozott a PKÜ Petőfi Stage-re, mint Inna, Dj Antoine vagy a Carla’s Dreams. A széles zenei kínálat mellett több mint száz nappali programból és tizenöt szakmai előadásból válogathattak a fesztiválozók. A háromnapos rendezvénnyel járó munkából közel 160 önkéntes, hatvan szervező és több intézmény (Sepsiszentgyörgy Város Önkormányzata, Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Fórum – SIFF, Kónya Ádám Művelődési Ház – KÁMH, Kovászna Megye Tanácsa, Petőfi Kulturális Ügynökség, Mathias Corvinus Collegium – MCC) is kivette a részét.

Idén új köntösben fogadta a több ezres tömeget a Sepsi Tabakó: a dohánygyár helyett a Sepsi Aréna melletti területet alakították fesztiválhelyszínné.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!