
Archív
Fotó: Barabás Ákos
Elhárult az akadály: levette a kormány a tiltott rendezvények listájáról a zarándoklatokat, búcsúkat hétfő este. Ezek lebonyolítására módszertant dolgoznak ki, de az már biztossá vált, hogy megszervezhető lesz a csíksomlyói búcsú, viszont járványügyi szabályozásra kell számítani, és csak meghatározott létszámban vehetnek majd részt zarándokok.
2021. május 10., 18:502021. május 10., 18:50
2021. május 10., 19:002021. május 10., 19:00
Hétfő délután az RMDSZ közbenjárására a kormány levette a tiltott rendezvények listájáról a zarándoklatokat, búcsúkat – számolt be közleményben a politikai szervezet. Hozzátették: a továbbiakban lehet tehát ilyen jellegű vallási eseményeket tartani, de az egészségügyi- és a kulturális minisztériumoknak közös módszertant kell ezekre kidolgoznia. A módszertan a hét második felére készül el.
Amint a szabályzatot az illetékes minisztériumok elkészítik, az alapján létrejön a részvételi szabályzat is. Ezt később ismertetik majd a nyilvánossággal.
A veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló határozatról hétfői ülésén döntött a kormány. Raed Arafat belügyi államtitkár elmondta, a veszélyhelyzetet május 13-ától kezdődően újabb 30 nappal hosszabbítják meg, ugyanis bár az ország nagy része már zöld zónának minősül, június elsejéig mindenképp szükségesnek tartják a fenntartását.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
1 hozzászólás