
Újabb légitársaságok jelentkezésére számítanak Marosvásárhelyen. Archív
Fotó: Haáz Vince
Légitársaságok jelentkezését várják május végéig a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren, hogy július 1-jétől újabb járatokat indítsanak. Ezzel párhuzamosan a korszerűsítési munkálatokra kiírt közbeszerzési pályázatokra is jelentkezhetnek az érdekelt cégek.
2022. május 18., 10:472022. május 18., 10:47
2022. május 18., 12:152022. május 18., 12:15
A repülőtéren – amint Peti András reptérigazgató a Székelyhonnak elmondta – jelenleg több beruházás van folyamatban: például a biztonsági berendezések beszerzése azért, hogy kicserélhessék a mostani teljes rendszert.
Június 2-ig várják a tűzoltóállomásra az árajánlatokat, amely egy tűzoltószín megépítését, három tűzoltóautó, egy gyors beavatkozású kocsi és egy rohammentő megvásárlását, az emeleti térben pedig a tűzoltók számára edzőterem és pihenők berendezését is magában foglalja.
Ugyancsak idén hozzálátnak az utasfogadó bővítéséhez, hogy
A tervben szerepel a jelenlegi, két repülőgép befogadására alkalmas parkoló bővítése is, hogy
„Nagyon sok munka lesz, ha beindulnak az építkezések, a nyertes cégek sok szakember számára nyújtanak majd munkalehetőséget” – mondta Peti András.
Jelenleg heti öt alkalommal lehet utazni repülővel Marosvásárhelyről Budapestre, illetve hetente kétszer Londonba, Dortmundba és Memmingenbe (Nyugat-Münchenbe). Áprilistól működik az egyiptomi charterjárat, júniustól pedig további járatok közül lehet választani törökországi, egyiptomi és görögországi úti célt.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
1 hozzászólás