
Újabb légitársaságok jelentkezésére számítanak Marosvásárhelyen. Archív
Fotó: Haáz Vince
Légitársaságok jelentkezését várják május végéig a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren, hogy július 1-jétől újabb járatokat indítsanak. Ezzel párhuzamosan a korszerűsítési munkálatokra kiírt közbeszerzési pályázatokra is jelentkezhetnek az érdekelt cégek.
2022. május 18., 10:472022. május 18., 10:47
2022. május 18., 12:152022. május 18., 12:15
A repülőtéren – amint Peti András reptérigazgató a Székelyhonnak elmondta – jelenleg több beruházás van folyamatban: például a biztonsági berendezések beszerzése azért, hogy kicserélhessék a mostani teljes rendszert.
Június 2-ig várják a tűzoltóállomásra az árajánlatokat, amely egy tűzoltószín megépítését, három tűzoltóautó, egy gyors beavatkozású kocsi és egy rohammentő megvásárlását, az emeleti térben pedig a tűzoltók számára edzőterem és pihenők berendezését is magában foglalja.
Ugyancsak idén hozzálátnak az utasfogadó bővítéséhez, hogy
A tervben szerepel a jelenlegi, két repülőgép befogadására alkalmas parkoló bővítése is, hogy
„Nagyon sok munka lesz, ha beindulnak az építkezések, a nyertes cégek sok szakember számára nyújtanak majd munkalehetőséget” – mondta Peti András.
Jelenleg heti öt alkalommal lehet utazni repülővel Marosvásárhelyről Budapestre, illetve hetente kétszer Londonba, Dortmundba és Memmingenbe (Nyugat-Münchenbe). Áprilistól működik az egyiptomi charterjárat, júniustól pedig további járatok közül lehet választani törökországi, egyiptomi és görögországi úti célt.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
1 hozzászólás