
Versenyben az elsősegélynyújtók. A legfelkészültebb csapatok képviselik Gyergyót a megyei versenyen
Fotó: Baricz Tamás Imola
A Vöröskereszt által szervezett Hozzáértő elsősegélynyújtók versenyének gyergyószéki szakasza szombaton délelőtt zajlott Gyergyószentmiklóson. A megyei vetélkedőre május 27-én kerül sor.
2017. május 15., 18:032017. május 15., 18:03
A megmérettetésen több tanintézmény képviseltette magát általános, illetve középiskolás diákok kategóriájában. A tanulók felkészülésében vöröskeresztes önkéntesek és tanárok segédkeztek. A verseny első részében elsősegélynyújtással kapcsolatos elméleti kérdésekre kellett válaszolniuk a résztvevőknek, a vetélkedő gyakorlati próbáin pedig különböző sérülések ellátásában jeleskedtek a fiatalok.
A feladatokat vöröskeresztes önkéntesek és szakemberekből álló zsűri szigorú figyelme mellett teljesítették a versenyzők, akik
A középiskolák között a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium csapata kapta a legmagasabb pontszámot, második helyezést a Sfântu Nicolae csapata érdemelte ki. Az általános iskolás csapatok közül a Kós Károly-iskola második csapata lett az első – ugyanis e tanintézmény két csapattal vett részt a versenyen –, illetve az iskoláé lett a harmadik díj is. A második díjat a Sfântu Nicolae-iskola diákjai érdemelték ki.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
szóljon hozzá!