
Fotó: Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház
Hetente három nap lehet leadni Marosvásárhelyen, a nagykórházban a lejárt, megmaradt gyógyszereket.
2024. szeptember 02., 14:502024. szeptember 02., 14:50
A Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház udvarára négy sárga tárolót helyeztek ki, ahová a kifüggesztett program szerint lehet leadni a hulladéknak minősülő lejárt vagy el nem használt gyógyszereket.
A kórház sajtószóvivője, Mariana Negoiță elmondta, hogy
Négy tárolót helyeztek ki, egyet a citosztatikus gyógyszereknek, egyet a folyékony készítményeknek, egyet a másfajta gyógyszereknek, míg a negyediket a nyomás alatt levő tárolókban levő készítményeknek. Fontos tudnivaló, hogy
A tárolók a nagykórház kapusszobája felől közelíthetőek meg a fent említett időpontokon, ami egybeesik a hivatalos beteglátogatás időpontjával.
Utólag a lejárt vagy el nem használt gyógyszereket erre szakosodott cégek szedik össze, és megsemmisítik.
Arra biztatják a lakosságot, hogy szedjék össze, és a kijelölt tárolókba dobják a gyógyszereket, semmiképp ne helyezzék a háztartási szemét közé, vagy ne kerüljön a vécébe, mert az jelentős környezetszennyezéshez vezet.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
szóljon hozzá!