
A szakközépiskolásoknak a Diakónia Alapítvány hatékonyan segít elhelyezkedni
Fotó: Bodor Tünde
Hosszú sorban várták pénteken az álláskeresők a sepsiszentgyörgyi állásbörze megnyitását, a munkaadók viszont némi szkepticizmussal ültek asztalaik mögött. Ehhez képest 41 személyt visszahívtak egy második interjúra, tehát még reménykedhet az állást kínáló és a munkavállaló is.
2024. május 17., 19:262024. május 17., 19:26
Még mielőtt elkezdődött volna az állásbörze, Kelemen Tibor, a Kovászna Megyei Munkaerőfoglalkoztatási Hivatal igazgatója köszöntötte a jelenlevő 31 cég képviselőit. Ismertette azt az új törvényi lehetőséget is, mely szerint

Két legyet üt egy csapásra a munkaerő-elhelyező ügynökség új platformja: összehozza a háztartási munkát elvállalókat a munkaadókkal, és kifehéríti a tevékenységet. A foglalkoztatók utalványokkal fizetnek a munkavállalóknak.
Ezzel a törvénykezdeményezéssel a feketemunkát szeretné kifehéríteni a munkaügyi minisztérium:
Fotó: Bodor Tünde
A börzén 13 állást kínáltak felsőfokú végzettségűeknek, de az építőiparban tevékenykedő Conico és Valdek cégek képviselőtől megtudtuk, hogy a fiatal mérnökök nem tolonganak a munkaerőpiacon, elég nehéz őket elcsábítani és megtartani is egy cégnél, így szerencsésnek érezheti magát az, akinek sikerül alkalmazni őket.
A Kovászna megyében bejegyzett, de höltövényi és brassói munkaegységekkel rendelkező Brassói tejgyár tejfeldolgozókat toborzott. Kelemen Tibor igazgató szerint azért is fektetett a munkaerő-elhelyezési ügynökség nagy hangsúlyt itteni jelenlétükre, mert a gyár vezetősége külföldi munkások behozatalával szeretné enyhíteni a munkaerőhiányt.
Kelemen Tibor igazgató új törvényi lehetőséget ismertetett
Fotó: Bodor Tünde
A Diakónia Keresztyén Alapítvány a hátrányos helyzetű és szakközépiskolások elhelyezését célzó projektje keretében látogatott a börzére. A diákcsoportot kísérő Nagy Andrea elmondta, hogy
A Golgota vendéglőben megrendezett eseményen összesen 167 munkahelyet kínáltak, a 193 érdeklődőből 41-et hívtak meg egy második interjúra.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!