
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fokozódott az esetek növekedésének üteme Hargita megyében: öt újabb fertőzést igazoltak szombatra a térségben, már 12 személyt tartanak megfigyelés alatt a kórházakban.
2020. április 18., 14:062020. április 18., 14:06
2020. április 18., 15:292020. április 18., 15:29
Korábban nem látott mértékben nőtt a koronavírus-fertőzések száma szombaton Hargita megyében: öt újabb személynél igazolták a vírus jelenlétét, így az eddigi esetek száma összesen 16-ra emelkedett – derült ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Az új esetekről nem osztottak meg részleteket, arra viszont ezúttal kitértek, hogy március 27. és április 17. között
Ezek közül 390 negatív, 15 pedig pozitív eredményt mutatott. Emellett a Csíkszeredában működő két laboratóriumban Kovászna megye számára is elvégeztek 154 tesztet.
Kedvező hír ugyanakkor, hogy egyre kevesebben vannak elkülönítésben a megyében: intézményes karanténban 170-en, otthoni elkülönítésben pedig 438-an tartózkodnak.
Különböző kihágásokért pénteken is számos esetben bírságoltak a hatóságok. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság 85 alkalommal bírságolta meg a szabályszegőket összesen 182 751 lejre, illetve két ellenőrzési akció során további 142 666 lej értékben róttak ki pénzbírságot a tapasztalt 69 kihágás miatt. A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség 3 esetben összesen 6000 lej értékben bírságolt.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
1 hozzászólás