
Jelenleg benti munkálatok zajlanak az új napközi otthon épületében
Fotó: László Ildikó
Mielőbb befejeznék az új napköziotthon megépítését Szentegyházán, hogy a következő tanévet már ott kezdhessék a kicsik. Ez azért is fontos, mert nyáron minden bizonnyal felújítási munkálatok kezdődnek a bentlakásban, ahol jelenleg ideiglenes megoldásként zajlik az oktatás.
2024. január 29., 16:172024. január 29., 16:17
Leromlott állapotban volt a szentegyházi Hófehérke Napközi Otthon, így a városvezetés korábban úgy döntött, hogy az intézmény felújítása helyett új ingatlant építenek. Ennek érdekében 2,8 millió lejre pályáztak sikeresen a Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL). Hamar kiderült azonban, hogy
A különbözet a fejlesztési minisztérium biztosította.
A munkálatok kezdéseként 2021-ben a hivatal lebonttatta a régi napközi otthon épületét, a gyerekeket és az intézmény személyzetét pedig Gábor Áron Iskolaközpont bentlakásába költöztették ideiglenesen.
Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere lapunknak elmondta, jelenleg a hatcsoportosra tervezett napközi otthon belső részén dolgozik a kivitelező.
A termekben zajlik a szalagparketta elhelyezése, a festés stb.
Szerencséjük van ugyanakkor, hiszen egy pályázatnak köszönhetően a bútorokat külsős támogatásból vásárolhatják meg. A konyhai berendezések árát viszont helyben kell előteremteni.
Lőrincz Csaba közölte, szeretnék, ha május végéig befejeződnének az említett munkálatok, utána pedig a térfigyelő kamerarendszer felszerelésére, illetve a működéshez szükséges engedélyek beszerzésére koncentrálhatnak. Azt szeretnék ugyanis, hogy
Az elöljáró arra is kitért, hogy utóbbi azért is elengedhetetlen, mert sikeresen pályáztak hétmillió lejre az országos helyreállítási terv programban (PNRR), amiből
Már el is indították a közbeszerzési eljárást a kivitelező megtalálása érdekében. Az építkezést nyáron kezdenék – ekkortól pedig már nem tartózkodhatnak a bentlakásban az építés alatt álló napközi otthonba járó kicsik.
Ezért is fontos, hogy május végéig befejeződjön a tanintézmény megépítése, hiszen a működéshez szükséges engedélyek beszerzéséhez hosszabb időre van szükség.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
szóljon hozzá!