
Magyarországon már kinyithatnak a nyári kertek. Itthon még egyelőre várni kell
Fotó: Balázs Attila/MTI
Május 15-e után megnyitnak a szállodák, de a vendéglők nem, mert ezek nagyobb járványtani kockázatot jelentenek – írja az Agerpres hírügynökség Ludovic Orban miniszterelnök hétfő esti sajtótájékoztatójára hivatkozva.
2020. május 04., 21:542020. május 04., 21:54
2020. május 04., 22:012020. május 04., 22:01
Orban közölte, a nagy bevásárlóközpontokon kívül május 15-e után újraindul a kereskedelem, ami nagyon fontos bizonyos gazdasági ágazatok újbóli fellendüléséhez. A kijárási korlátozások feloldása ugyanakkor az üzemanyag-forgalmazóknak is jót fog tenni, mert növekedni fog a fogyasztás.
A szállodák megnyílnak, viszont érvényben maradnak a korlátozások a vendéglők, bárok, kávézók esetében, mert ezek nagy epidemiológiai kockázatot jelentenek. A zárt terű vendéglők megnyitására még valószínűleg várni kell egy ideig, tette hozzá a miniszterelnök.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
szóljon hozzá!