
Romániába várják a pápát. Archív
„Majdnem biztos”, hogy jövőre Romániába látogat Ferenc pápa – jelentette ki Ioan Robu, Bukarest római katolikus érseke pénteki sajtótájékoztatóján Kolozsváron. Az Agerpres hírügynökség tudósítása szerint az érsek úgy vélekedett, a pápa romániai látogatását össze lehetne kapcsolni a kommunista börtönökben mártírhalált halt hét görögkatolikus püspök boldoggá avatásával.
2017. május 05., 18:222017. május 05., 18:22
Ioan Robu felidézte, a katolikus egyházfő már három meghívást kapott Romániába: egyet az államfőtől, egyet a Román Ortodox Patriarkátustól és egyet a Romániai Katolikus Püspöki Konferenciától.
– fogalmazott az érsek Ferenc pápa látogatásával kapcsolatban, hozzátéve, bízik benne, az egyházfő hozzájárul majd ahhoz, hogy a hét mártír püspök boldoggá avatása ebből az alkalomból történjen meg.
Florentin Crihălmeanu, a kolozsvár-szamosújvári görögkatolikus egyházmegye püspöke úgy nyilatkozott, a hét püspök boldoggá avatási iratcsomója már „a bíborosok asztalán van”.
A két egyházi méltóság a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (CER) idei első plenáris ülésén vett részt, amelyet május 3–5. között tartottak Kolozsváron. Az ülésen tizenöt római és görögkatolikus püspök, valamint Miguel Maury Buendía érsek, Románia és a Moldovai Köztársaság apostoli nunciusa, illetve Anton Coşa kisinyovi püspök vett részt.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
szóljon hozzá!