
Ezentúl a nemzetközi járatokon is feltüntetik a határon túli városok magyar neveit – ígéri a Magyar Államvasutak Zrt.
Fotó: Kristó Róbert
Ezentúl magyarul is közölni fogja többek között az erdélyi magyar városok neveit a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. – tudatta szerkesztőségünkkel Vujity Tvrtko újságíró, tévériporter.
2019. augusztus 21., 21:002019. augusztus 21., 21:00
2019. augusztus 21., 21:112019. augusztus 21., 21:11
Mint arról tájékoztatott, Facebook-bejegyzése nyomán, – amelyben azt kérte, hogy magyarul is tüntessék fel a határon túli, magyarlakta városok neveit a vasúttársaság utastájékoztatóin és a vonatokon – a MÁV ígéretet tett arra, hogy ezt meg fogják tenni. Így ezentúl várhatóan
Loppert Dániel, a MÁV kommunikációs igazgatója tett ígéretet, aki szerint egy kis időbe telik a módosítások bevezetése, de várhatóan szeptembertől elkezdődik a folyamat és jövő nyárig befejeződik.
„A rokonaimat vártam a vasútállomáson, amikor szemet szúrt, hogy a vonat Cluj Napocáról érkezik. Úgy gondoltam, hogy a város neve magyarul is »odaférne«, hiszen Magyarországon ezen a néven ismerik az erdélyi nagyvárost. Ugyanez a helyzet az Oradea, Tîrgu Mureș, Miercurea Ciuc esetében is.
– részletezte a Székelyhonnak Vujity Tvrtko.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
Bár a Hargita megyei csendőrség jelentős létszámhiánnyal küzd, a tavalyi évük így is rendkívül intenzív volt: közel 6 ezer küldetésük és több mint 500 rendvédelmi beavatkozásuk volt. A jövőben az állandó őrszolgálatot mozgékony járőrszolgálat váltja fel.
Drónra bukkantak csütörtökön a Fekete-tenger partján, Costinești üdülőtelep közelében.
Tavaly országszerte 92 219 jármű műszaki állapotát vizsgálták meg közúti ellenőrzéseik során a Román Gépjármű-nyilvántartási Hatóság (RAR) felügyelői, és a megállított járművek 38,5 százalékát nem megfelelő műszaki állapotúnak minősítették.
2 hozzászólás