
Fotó: Hargita megyei rendőrség
A rendőrséghez fordult egy csíkszeredai család, miután a 44 éves, Magyarországon munkát vállaló családfő napok óta eltűnt.
2023. október 02., 17:092023. október 02., 17:09
A Hargita megyei rendőrség sajtóirodájának tájékoztatása szerint a csíkszeredai rendőrséget riasztotta egy nő, miután férje, a 44 éves, Magyarországon dolgozó Iancu Marian szeptember 25-én távozott magyarországi szállásáról, és többé nem tért vissza. A férfi idén júliustól dolgozott a szomszédos országban.
A rendőrség az eltűnt férfi személyi ismertetőjegyeit is közzétette: 1,75 méter magas, sportos testalkatú, zöld szemű, fekete hajú, arca ovális, testsúlya 72 kilogramm. A rendőrség kéri, hogy aki az eltűnt férfi nyomára tud vezetni, hívja az 112-es sürgősségi számot – írja a hatóság közleménye alapján az Agerpres hírügynökség.

Eltűnt egy siménfalvi férfi egy németországi benzinkútnál, miközben franciaországi munkából hazafelé tartott több társával. Megtalálásához kér segítséget a rendőrség.
A Hargita megyei rendőrség idén már négy hasonló bejelentést kapott. Valamennyi külföldön munkát vállaló férfiakra vonatkozik, akikkel egy idő után a család nem tudta felvenni a kapcsolatot: egy székelyudvarhelyi férfi Hollandiában, egy másik Dániában vállalt munkát eltűnésekor, egy siménfalvi férfi franciaországi munkahelyéről nem tért haza, egy csíkszeredai fiatalember pedig Spanyolországba ment dolgozni, és nyoma veszett.
Közülük eddig csak a Spanyolországban lévő fiatalembert találták meg a hatóságok.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!