
Fotó: Hargita megyei rendőrség
A rendőrséghez fordult egy csíkszeredai család, miután a 44 éves, Magyarországon munkát vállaló családfő napok óta eltűnt.
2023. október 02., 17:092023. október 02., 17:09
A Hargita megyei rendőrség sajtóirodájának tájékoztatása szerint a csíkszeredai rendőrséget riasztotta egy nő, miután férje, a 44 éves, Magyarországon dolgozó Iancu Marian szeptember 25-én távozott magyarországi szállásáról, és többé nem tért vissza. A férfi idén júliustól dolgozott a szomszédos országban.
A rendőrség az eltűnt férfi személyi ismertetőjegyeit is közzétette: 1,75 méter magas, sportos testalkatú, zöld szemű, fekete hajú, arca ovális, testsúlya 72 kilogramm. A rendőrség kéri, hogy aki az eltűnt férfi nyomára tud vezetni, hívja az 112-es sürgősségi számot – írja a hatóság közleménye alapján az Agerpres hírügynökség.

Eltűnt egy siménfalvi férfi egy németországi benzinkútnál, miközben franciaországi munkából hazafelé tartott több társával. Megtalálásához kér segítséget a rendőrség.
A Hargita megyei rendőrség idén már négy hasonló bejelentést kapott. Valamennyi külföldön munkát vállaló férfiakra vonatkozik, akikkel egy idő után a család nem tudta felvenni a kapcsolatot: egy székelyudvarhelyi férfi Hollandiában, egy másik Dániában vállalt munkát eltűnésekor, egy siménfalvi férfi franciaországi munkahelyéről nem tért haza, egy csíkszeredai fiatalember pedig Spanyolországba ment dolgozni, és nyoma veszett.
Közülük eddig csak a Spanyolországban lévő fiatalembert találták meg a hatóságok.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
szóljon hozzá!