
Fotó: Halvirág Bábszínház
Budapesten, a Magyarság Háza Galériában tart előadást vasárnap a gyergyószentmiklósi Halvirág Bábszínház. A Fogasmese ezt követően három másik magyarországi helyszínen is látható lesz.
2024. április 16., 14:432024. április 16., 14:43
A Fogasmese, avagy rövid történet a szájüregben című előadását mutatja be a Magyarság Háza Galériában a Halvirág Bábszínház vasárnap 11 órától, azaz
Amint az ennek kapcsán tartott keddi sajtótájékoztatón Borsos Virág, a bábtársulat vezetője elmondta:
A bábelőadás egy új szemszögből világítja meg a szájhigiéniát, és célja az, hogy eloszlassa a fogászattal szembeni félelmet a gyerekekben, és közvetetten a felnőttekben is. Szerepet kap a cukorka, a csokoládé, és támadni fognak a bacik is.
A kesztyűs bábelőadást Tamás Boglár rendezte, szövegét Tamás Gyopár szerkesztette, a zenéjét pedig Ferenczi Zoltán írta. A produkciót kísérő énekek Kedves-Tamás Hanga hangján szólalnak meg.
A Fogasmese ezt követően már hazai környezetben, a gyergyószentmiklósi Bábudvarban várja a közönséget. Az április 27-i eseményre nagycsaládosokat várnak elsősorban. Itt egy nagycsalád (legalább három gyerek és a szülők) egy belépővel nézhetik meg a tanulságos produkciót. A helyek korlátozott száma miatt előzetes bejelentkezés szükséges, ami a 0756-040 247-es számon tehető meg.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!