
Fotó: Gábor Áron Szakközépiskola/Facebook
Szentegyházi diák is továbbjutott a Szakma Kiváló Tanulója (Szakma Sztár) verseny magyarországi válogatóján. Simó András az asztalosok csoportjában mérettette meg magát.
2025. március 18., 13:352025. március 18., 13:35
2025. március 19., 09:352025. március 19., 09:35
A tavaly elért eredmények után idén ismét indult és továbbjutott a Szakma Sztár magyarországi válogatójára Simó András, a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola diákja asztalos szakmacsoportban.
A továbbjutót a versenyre Pápay Mária Márta tanárnő és András Lajos mester készítette fel, a budapesti fordulóra pedig Godra János faragómester kísérte el. A megmérettetésre március 17-én került sor a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum (BKSZC) Kaesz Gyula Faipari Technikum és Szakképző Iskolában.
Az elért eredményhez a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége is gratulált Facebook-bejegyzésben a továbbjutónknak és felkészítőinek.
„Azt kívánjuk, hogy a »legkisebb királyfi« próbája idén is hozza el a remélt sikereket!” – írják.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
szóljon hozzá!