
Csendőrök kíserétben hagyta el a főteret Mihai Târnoveanu és társa
Fotó: Szekeres Attila
Az ünnep megzavarására hivatott elszántsággal és egy nagyméretű, magyarellenes feliratot hirdető molinóval vonult be a Nemzet Útja (Calea Neamului) vezetője harmadmagával Sepsiszentgyörgy központjába március 15-én. Az ünneplőknek szánt üzenetet azonban nem sikerült kézbesíteni: a hatóságok még a transzparens kifeszítése előtt elkapták Mihai Târnovenanut és társait, akik diadal helyett tízezer lejes bírsággal hagyták el a helyszínt.
2024. március 18., 11:072024. március 18., 11:07
„Háromezer magyar között, Sepsiszentgyörgyön üzentük a magyar külügyminiszternek: Van, ami örök: Erdély román föld” – kezdte beszámolóját Mihai Tîrnoveanu közösségi oldalán, miután a március 15-ei ünnepségen tett látogatását a rendőrségen végezte mindkét társával együtt.
Az eseményen idén Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere is részt vett, vélhetően ez keltette fel a szélsőséges nacionalista szervezet figyelmét is.

Huszárokban, lovakban, népviseletbe öltözött zászlóhordozó diákokban és sok virágban gyönyörködő tömeg ünnepelt a hideg, borús idő ellenére is március 15-én Sepsiszentgyörgyön, Szijjártó Péter magyar külügyminiszter jelenlétében.
A Nemzet Útja vezetője szerint
Tîrnoveanu ezúttal Marius Crețu és Gabriel Ungureanu társaságában tette tiszteletét városban azzal a feltett szándékkal, hogy zavart keltsenek a Mihai Tîrnoveanu által „irredentista tüntetésnek” nevezett március 15-ei ünnepen.
Van, ami örök: Erdély román föld – állt a banneren, amelyet végül nem sikerült kifüggeszteni
Fotó: Mihai Târnoveanu Facebook-oldala
Mihai Tîrnoveanu legutóbb december elsején látogatott Sepsiszentgyörgyre, hogy elmondása szerint felejthetetlen ünnepséget szervezzen a román nép tiszteletére. Az akció során felajzott tömeg helyett viszonylag csendes társaságot sikerült toborozni, és

Felejthetetlen ünnepséget ígért, mégis gyenge fellépést hozott össze a Nemzet Útja (Calea Neamului) szélsőséges nacionalista szervezet a sepsiszentgyörgyi román nemzeti ünnepen. Mihai Tîrnoveanu, az egyesület vezetője a város polgármesterét provokálta.
Az Antal Árpád polgármesternek címzett provokációra mindössze az a válasz érkezett az elöljárótól, hogy a háromszéki megyeszékhelyen magyar és román békében él és ünnepel együtt. Mindez beigazolódott az idei magyar nemzeti ünnepen is, ugyanis a Tîrnoveanu-féle incidensen kívül – amelyet éppen csak a körülötte tartózkodók vehettek észre – semmilyen zavargás nem történt, a műsor a megszokott módon zajlott.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
2 hozzászólás