
Magyar állami kitüntetésben részesült többek között Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság igazgatója
Fotó: Székelyhon Tv
Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából, a miniszterelnök előterjesztésére kitüntetéseket adományozott székelyföldi közéleti személyiségeknek is. A kitüntetettek névsora a Magyar Közlönyben jelent meg hétfőn.
2021. március 15., 17:012021. március 15., 17:01
A magyar arany érdemkereszt polgári tagozatát adományozta Áder János köztársasági elnök Tar Gyöngyi Hargita megyei tiszti főorvosnak, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság igazgatójának a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat munkáját, valamint a székelyföldi orvosok továbbképzését, illetve az anyaországi és az erdélyi magyar orvosok közötti kapcsolatok fejlesztését segítő tevékenysége elismeréseként.
A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozata kitüntetést kapta Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke, a Sapientia Alapítvány elnöke több évtizede odaadóan végzett lelkipásztori szolgálata, valamint a kisebbségi létbe kényszerült erdélyi magyar honfitársaink sorsának jobbra fordításában és közösségi életének megszervezésében vállalt kiemelkedő szerepe elismeréseként.
A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Bálint-Benczédi Ferenc, a Magyar Unitárius Egyház püspöke az egyetlen magyar alapítású keresztény egyház főpásztoraként a teljes magyar unitárius közösséget építő és az erdélyi magyarság fennmaradását szolgáló tevékenysége elismeréseként.
A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesült a gyergyószentmiklósi Bajna György író, költő, újságíró Gyergyószék kulturális, irodalmi és közéletében betöltött jelentős szerepe elismeréseként.
A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesült Simó Gáspár, a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium lelki igazgatója, a Romániai Magyar Cserkészszövetség római katolikus lelkivezetője az erdélyi magyar fiatalok nevelése, illetve identitásának megőrzése érdekében végzett odaadó munkája elismeréseként.
Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott Bokor Márton gyermekgyógyász, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság anya- és gyermekvédelmi programfelelőse, a Csíkszereda Megyei Sürgősségi Kórház volt igazgatója, Hargita megye volt helyettes tisztifőorvosa az erdélyi és anyaországi orvosok szakmai kapcsolatának ápolását szolgáló három évtizedes tevékenysége, valamint elhivatott gyógyítómunkája elismeréseként.
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Lőrincz György író, a székelyudvarhelyi Erdély Magyar Irodalmáért Alapítvány alapító elnöke az erdélyi magyarság sorskérdéseit megjelenítő regényeket, novellákat, riportokat és elbeszéléseket magába foglaló, kiemelkedő prózaírói életműve elismeréseként.
A Magyar Ezüst Érdemkereszt katonai tagozatát adományozta Áder János köztársasági elnök Kurkó Istvánnak, a csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola tanítójának a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnak nyújtott segítsége, valamint a Buzánszky Jenő Gyermek és Ifjúsági Focikupa, illetve a Kurutty nevű magyar nyelvű erdélyi tanulmányi verseny szervezőjeként végzett munkája elismeréseként.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!