
Fotó: Pinti Attila
Lángok csaptak fel a csíkszeredai Vadász utcában szerdán délután egy burgonyaraktár tetőzetéből. Hatalmas füst lepte el a környéket.
2023. szeptember 13., 16:072023. szeptember 13., 16:07
2023. szeptember 14., 21:462023. szeptember 14., 21:46
Tűz ütött ki Csíkszeredában szerdán délután egy Vadász utcai burgonyatárolónál, amelynek következtében hatalmas füst lepte el a környéket.
A helyszínre a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság oltásra alkalmas esetkocsival, emelőkosaras tűzoltóautóval és egy rohammentő-egységgel (SMURD) vonult ki.
A mentőegység érkezésekor a lángok mintegy 50–100 négyzetméteren pusztítottak – adta hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
16.20 – Hatalmas füsttel, mintegy 300 négyzetméteren pusztítanak a lángok egy csarnokban, ahol burgonyát és faanyagot tárolnak – egészítette ki korábbi tájékoztatását a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Székelyhon
16.40 – Kerüljék el a környéket! Hívta fel a csíkszeredaiak figyelmet Ro-Alert üzenetben a tűzoltóság, jelezve, hogy hatalmas füsttel járó tűz ütött ki egy burgonyalerakatnál a vasútállomás környékén, ezért hagyják szabadon az odavezető utakat a mentőegységek számára.
17.05 – Nagy erővel dolgoznak a tűzoltók a tetőtéri lángok megfékezésén, de – mint kollégánk jelenti a helyszínről – a tűz folyamatosan új erőre kap, és a füst sem hagy alább. Érkeznek a helyszínre a környékbeli önkéntes tűzoltó alakulatok is, az utcát helyi rendőrök és csendőrök biztosítják, amire szükség is van, hiszen – a hatósági felhívás ellenére – sokan odamentek filmezni, fotózni, szemügyre venni a tűzesetet.
Fotó: Székelyhon
17.20 – A tűzoltáshoz segítséget kértek a csíkcsicsói és madéfalvi önkéntes alakulatoktól, valamint a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóktól. A környéken élők számára Ro-Alert vészjelzést is küldtek a sűrű füst miatt – tájékoztatott a fejleményekről a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Pinti Attila
17.30 – A csíkszentkirályi és a csíkszentimrei önkéntes tűzoltók is a csíkszeredai hivatásos egységek segítségére siettek, ők is bekapcsolódtak a lángok megfékezésébe. A hatalmas füst miatt a környezetőrség munkatársai is kivonultak a helyszínre, hogy megállapítsák a légszennyezés mértékét.
Fotó: Tamás Attila
19.50 – A tűz által érintett terület körülbelül 5000 négyzetméter. A tüzet sikerült megfékezni, és jelenleg a tetőfedő lemezek eltávolításán dolgoznak – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Tamás Attila
20.40 – A tüzet sikerült eloltani, számol be a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Tamás Attila
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közölt adatai szerint júniusban 11 970 személynek folyósítottak különnyugdíjat, hasonlóan az előbbi hónaphoz.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!