
Nem kerül ki a pénztárcánkból, hiszen be sem kerül. Alapból levonják az alapba
Fotó: Haáz Vince
Hallgatólagosan elfogadta kedden a szenátus a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) törvénytervezetét, amely a kötelező magánnyugdíjalaphoz való hozzájárulás évi 1 százalékos növelését írja elő.
2024. szeptember 11., 09:512024. szeptember 11., 09:51
2024. szeptember 11., 09:522024. szeptember 11., 09:52
A felsőház plénumának keddi ülésén a szenátus alelnöke, Virgil Guran jelentette be, hogy
A tervezet szerint a törvény életbe lépésétől évente 1 százalékkal nő a nyugdíjrendszer második pilléréhez való hozzájárulás a 10 százalékos részarány eléréséig. A javaslat indoklása szerint az intézkedés „megfelelő és fenntartható átmenetet” biztosítana a 10 százalékos részarányra való áttérés felé, segítene elkerülni az ezzel járó „gazdasági sokkot” – írja az Agerpres hírügynökség.
A jogszabályjavaslatot a képviselőház vitatja meg döntő házként.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
1 hozzászólás