
Fotó: IGPR / Országos Rendőr-főkapitányság
Rutinellenőrzésre állítottak meg a segesvári közlekedésrendészek egy Kovásza megyei személyautót hét végén. Ezer liter zárjegy nélküli alkoholt találtak a járműben.
2017. október 02., 16:412017. október 02., 16:41
A 36 éves hölgyvezető luxusautójában pillepalackokban 1000 liter alkoholt szállított – eredetigazoló címke vagy zárjegy nélkül.
A rendőrök, miután rábukkantak a törvénytelenül szállított alkoholra, vizsgálatot indítottak. Ennek során az alkoholt szállító nő elmondta, hogy az árut Besztercéből viszi Brassóba. A vizsgálatok folytatása érdekében a teljes alkoholmennyiséget lefoglalták, akárcsak az azt szállító járművet. Az ügyben bűnügyi nyomozást indítottak a gazdasági bűncselekményeket vizsgáló rendőrségi szolgálat emberei. Az autót vezető nőt őrizetbe vették.
Fotó: IGPR / Országos Rendőr-főkapitányság
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
szóljon hozzá!