
Fotó: Barabás Hajnal
Esztétikai és szociális érzékenységre való nevelést is nyújt az immáron nyolcadik alkalommal megszervezett Lurkófesztivál, amelynek első részét, a Lurkó Teens ifjúsági színházi találkozót szeptember 23-29. között tartja a Csíki Játékszín. A tinédzserek számára – de nemcsak – számos tantermi, stúdiótermi és kamaratermi előadással készülnek.
2023. szeptember 21., 15:142023. szeptember 21., 15:14
Immár nyolcadik alkalommal szervezik meg a Lurkó gyermek és ifjúsági színházi találkozót, amelyet tavaly óta több etapban tartanak meg a Csíki Játékszínnél. Ezúttal szombattól kezdődően egy héten át az elsősorban tinédzsereknek szóló Lurkó Teens fesztivál előadásaira várják a nézőket.
Veress Albert, a Csíki Játékszín igazgatója a fesztivált ismertető csütörtöki sajtóeseményen elmondta:
Ezúttal szeptember 23-án a Lurkó Teens kezdődik, amely elsősorban tinédzsereknek szól, de nemcsak nekik, hiszen felnőtteket is szívesen látnak az előadásokra.
Fotó: Barabás Hajnal
Kész Orsolya, a Csíki Játékszín irodalmi titkára arról beszélt, hogy lesznek olyan tantermi előadások, amelyeket különböző tanintézetek osztálytermeiben adnak elő, ugyanakkor a Hunyadi László Kamarateremben is lesznek ilyen előadások, hogy ne csak iskolai keretek között lehessen megtekinteni, így akár a felnőtt nézők is láthatják majd.
„Hisszük azt, hogy tudunk egy fórumot teremteni azokról a kérdésekről, élethelyzetekről, amelyeket a különböző előadások feszegetnek, és mindennap érintik a tinédzser korosztályt.
– magyarázta. Hozzátette: reméli, minél többen részt vesznek az előadásokon, amelyeknek többek között esztétikai és szociális érzékenységre való nevelést is a célja.
A szeptember 23-29. között zajló Lurkó Teens összes előadására egységesen 15 lej a jegy ára, úgy a felnőtteknek, mint a diákoknak.
A Lurkó Teens programja:
Szeptember 23-án 17 órától az Igaz mese című előadást, 19 órától pedig az Agamemnon című előadást láthatják. Szeptember 24-én 17 órától a 7 nap című osztálytermi előadást nézhetik meg a diákok, 19 órától pedig ugyancsak az Agamemnon című darabot játsszák. Szeptember 25-én két alkalommal adják elő a Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde műve nyomán a cs&t című darabot 10 és 19 órától. Szeptember 26-án, 11 órától kezdődik a Tulipán című produkció, 17 órától a Stockholm, és 19 órától a Szar ügy. Szeptember 27-én, 10 órától a Klamm háborúja című müvet játsszák, 12.40 órától ismét lesz Stockholm, és 14 órától Szar ügy. 19 órától 1V1/zenés stand-upra kerül sor. Szeptember 28-án, 17 órától újra lesz Klamm háborúja, 19 órától pedig a Replay című előadást játsszák. Végül szeptember 29-én 11 órától a Nálatok is esik? című művel zárul a Lurkó Teens fesztivál.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
szóljon hozzá!