
A célközönség ezúttal a tinédzserek, őket várják a színházi előadásokra
Fotó: Veres Nándor
„Újraélesztette” a gyerekeknek és tinédzsereknek szóló színházi fesztiválját a Csíki Játékszín, és egész évados Lurkó programmá bővítette. Ennek a programnak az első részében számos, ifjúságot megszólító előadással készülnek kifejezetten a tinédzserek számára Lurkó Teens címmel szeptember 24-28. között.
2022. szeptember 20., 14:052022. szeptember 20., 14:05
Veress Albert, a Csíki Játékszín igazgatója a keddi sajtótájékoztatót a lurkófesztivál többéves múltjának ismertetésével kezdte. Mint mondta, 2013-ban Budaházi Attila kezdeményezésére indították el hiánypótló rendezvényként az ifjúságot megszólító színházfesztivált. 2018-ban a hatodik kiadása után elmaradt a megszervezése, azonban három év kihagyás után idén kibővítve megrendezik a rendezvény hetedik kiadását. „Teljes évadon át tartó programmá bővítjük a Lurkó programot, amelynek a fesztivál részét két külön etapban rendezzük meg” – magyarázta az igazgató. Az első „etap” szeptember 24-28. között zajlik, ennek célközönsége kifejezetten a tinédzserek lesznek. A második szakaszt pedig november 2-6. között szervezik meg a babáknak és gyerekeknek.
Orbók Áron, a Lurkó színházfesztivál főszervezője elmondta,
A darabok három kategóriába sorolhatók: egyrészt vannak a kötelező olvasmányokat feldolgozó előadások, a kortárs szépirodalmi művek, valamint a szociális témákat boncolgató előadások. Utóbbi tematikában egy előadás lesz, a Láthatáron Csoport és a KV társulat Kiállok érted című stúdiótermi darabja, amely a külföldi prostitúcióra való csábítás, az átverés tudatosításáról szól. Ezt az előadást Böjte atya gyermekotthonában élő 50 gyereknek mutatják be; a darabot követően feldolgozó foglalkozást is tartanak. A részletes programot a www.lurko.ro oldalra is nemsokára feltöltik, továbbá a fesztivál Facebook-oldalán már megtekinthető.
A célközönség ezúttal a tinédzserek, őket várják a színházi előadásokra
Fotó: Veres Nándor
Szeptember 24-én Petőfi Sándor Az apostol című művét adják elő 14 és 17 órától a Hunyadi László Kamarateremben. Szeptember 25-én Szophoklész Antigonéját mutatják be ugyancsak a kamarateremben 10 órától, majd 12 órától ismét az Apostol című darabot játsszák. 19 órától a Csíki Játékszín nagytermi előadása lesz látható Valahol Európában címmel. Szeptember 26-án Hadászi Ádám A nagy hadronütköztető című műve lesz nézhető a kamarateremben. Szeptember 27-én Babits Mihály Jónás könyvét láthatják a diákok az osztályteremben, 11 órától lesz a Kiállok érted című produkció a kamarateremben, 12 órától ismét a Babits mű az osztályban. 17 órától Platón Szokratész védőbeszéde lesz a kamarateremben. 19 órától pedig nagytermi előadást tekinthetnek meg a tinik, a Dániel András Kicsibácsi, Kicsinéni meg az Imikém című produkciót. Szeptember 28-án 10 és 12 órától Arany János Pázmán lovag című alkotását adják elő osztályteremben. 17 órától Franz Kafka Jelentés az akadémiának című művét mutatják be a színház kamaratermében. A jegyek ára az előadásokra egységesen 10 lej.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
szóljon hozzá!