
Fotó: Gergely Imre
Három nap alatt 80 műsorszámmal várják a közönséget a Székelyföldi Lovas Ünnepen, amelynek 15. kiadása következik két hónap múlva, augusztus 26 és 28 között. Számos, lovassportokhoz kapcsolódó látványos bemutatót, versenyt lehet majd megtekinteni a gyergyószentmiklósi rendezvényen.
2022. június 20., 17:292022. június 20., 17:29
2022. június 21., 13:552022. június 21., 13:55
Nem engednek a színvonalból és a programsorozat változatosságából a Székelyföldi Lovas Ünnep szervezői. Két hónappal az esemény rajtja előtt már tudható, hogy a három nap alatt 80 műsorszámmal várják a közönséget.
Amint azt Bajkó Tibor főszervező kijelentette, azon igyekeznek, hogy végig magas szintű szórakoztatást biztosítsanak az embereknek, egy percig se legyen alkalmuk unatkozni. Az eseményt ismertető sajtótájékoztatón a főszervező Krigel SK vezetője mellett a két társszervező, azaz Hargita Megye Tanácsa és Gyergyószentmiklós önkormányzata is képviseltette magát. Csergő Tibor polgármester felvetette, hogy a jövőre nézve a lovas események kapcsán is szorosabbra lehetne fűzni a kapcsolatokat a testvérvárosokkal, az esemény, amelyet a város a kezdetek óta mindig támogat, turisztikai szempontból is komoly szerepelt játszhat, sok vendéget hozhat Gyergyószentmiklósra.
Cilip Árpád, Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségének vezetője a lovas tevékenységek kapcsán rámutatott, hogy a lovagoltatási program a kezdetekben 200 gyereket érintett, mára ez a szám elérte a 860-at. Kifejtette, az évek alatt számos egyesület és esemény szerveződött a lovas sportok köré a megyében, de ezeknek az előzményei mind visszavezethetők a Székelyföldi Lovas Ünnepre, sok gyerek és fiatal itt találkozott először ezzel az életformával és itt kapott kedvet ehhez.
Ugyanakkor ebben az évben is több mint 180 támogató kapcsolódik be a rendezvény anyagi hátterének megteremtésébe, köztük közbirtokosságok, cégek és magánszemélyek is. A 80 programpontból is kiemeltek néhányat.
Pénteken a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság döntőjére kerül itt sor, majd szombaton és vasárnap válik igazán színessé a program. Először szerepelnek itt a győri Ördöglovasok, akik több produkcióval is színre lépnek, köztük a Spartacus című show-t is elhozzák, amely korábban az év show-ja címet is elnyerte egy németországi rendezvényen. Felvidékről jönnek a Felföldi Dalia Iskola nemzetközi hírű hagyományőrző harcművészei. Nem maradhat el a polgármesterek csatája, ahol gyergyószéki és csíkszéki elöljárók mérik össze képességeiket, de Pászka Lehel lovasíjász bemutatója is számos új érdekes elemmel gazdagodva tér vissza.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az állami költségvetés tervezete elméletileg a jövő héten kerül megvitatásra a parlament elé.
Több tízezernyi hamisított ruházati cikket, parfümöt és bőrárut foglaltak le a román határrendészek egy olyan kamionból, amelyet az országban jegyeztek be, de török sofőr vezette. A lefoglalt áru értékét mintegy hétmillió lejre becsülik.
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és digitális ügyfélszolgálati rendszereinek elérhetőségét, mivel a légitársaság ütemezett karbantartást hajt végre – közölte a Wizz Air hétfőn az MTI-vel.
Kerítésnek ütközött és felborult hétfőn este egy butángázt szállító tartálykocsi az 1-es országúton, a Szeben megyei Skorei településen.
Egy nő és egy férfi életét vesztette egy hétfő esti balesetben Brăila megyében, egy hatéves kislány és egy másik férfi pedig megsérült.
Több mint 23 ezer Hargita megyei gazda kapta meg mostanig a tavaly igényelt egységes mezőgazdasági alaptámogatásokat. Kovászna megyében is 90 százalék fölötti ez az arány. Az agrár-környezetgazdálkodási támogatásokat még várja a jogosultak egy része.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
szóljon hozzá!