
Fotó: Székelyhon
Könnyebb személyi sérüléssel járó közúti baleset történt péntek délután Alcsíkon: kivilágítatlan szekérnek csapódott egy személyautó az európai út Csíkszentmárton és Csíkkozmás közötti szakaszán. A szekeret vontató ló elpusztult.
2019. február 01., 21:462019. február 01., 21:46
2019. február 01., 22:032019. február 01., 22:03
Az elsődleges vizsgálatok szerint az E578 jelzésű európai úton Csíkszentmárton irányába haladó szekérnek egy szemből, Csíkkozmás felé közlekedő, Kovászna megyei jelzésű személyautó ütközött. A szekéren két fiatal ült, a nagy erejű becsapódástól mindketten az aszfaltra zuhantak. Egyikük könnyebben megsérült a kezén, a helyszínen ellátták, kórházba szállítására nem volt szükség.
Fotó: Székelyhon
A szekér darabjaira törött, a ló pedig hosszú szenvedés után elpusztult. A személyautó bal első kereke kitörött, oldalsó része is megrongálódott.
Fotó: Székelyhon
A helyszínelő rendőröknek a baleset érintettjei két különböző történetet meséltek. Az egyik fél szerint a Renault márkájú autó épp előzésbe kezdett, amikor elütötte a lovas szekeret, a másik fél szerint viszont nem volt szó előzési szándékról, hanem a szekér az úttest széle helyett a felezővonalnál haladt. Abban viszont egyetértettek, hogy sem a ló, sem a szekér nem volt kivilágítva, és a fiatalok sem viseltek láthatósági mellényt.
Fotó: Székelyhon
A forgalom hosszú ideig akadozva, félsávon haladt az érintett szakaszon, a helyszínelés idejére pedig a közlekedésrendészek teljes útzárat vezettek be.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
4 hozzászólás