
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az Erdélyi Mária út szervezői lehetőséget biztosítanak arra, hogy a Maros megyei magyarság lélekben és imáikon keresztül ott legyen a csíksomlyói búcsún, éppen ezért gyalogos, kerékpáros és lovas stafétás zarándoklatot szerveznek, akik az imaszalagokat juttatják el a kegyhelyre.
2021. május 14., 18:322021. május 14., 18:32
Péter Ferenc Maros megyei tanácselnök, Kovács Mihály Levente, a Maros megyei tanács alelnöke és a Maros megyei RMDSZ ügyvezető elnöke, Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, valamint több Maros megyei önkormányzat és egyházközség képviselője május 17-én, hétfőn délben az Ákosfalva községhez tartozó Harasztkeréken adják át az imaszalagokat az André Mónika által vezetett harasztkeréki Varázspatkó Lovarda lovas zarándokainak – számol be közleményében a Maros megyei RMDSZ.
A Mária Út szervezőinek közlése szerint Maros megyében az imaszalagokat
május 15-én, biciklis zarándokok veszik át Marosvásárhelyen a belvárosi Keresztelő Szent János Plébánián, valamint Marosszentgyörgyön és Jobbágyfalván;
május 16-án, gyalogos zarándokok veszik át Jobbágyfalván, Nyárádselyén és Sóváradon;
illetve május 18-án, ugyancsak a lovas zarándokok veszik át Erdőszentgyörgyön azoktól, akik személyesen nem tudnak elmenni a csíksomlyói búcsúra.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
szóljon hozzá!