
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csíkszereda Városháza, az Eco-Csík kft. és az SLC Hargita lomtalanítást szervez május 18-31. között. Ez idő alatt a lakosságnak lehetősége lesz leadni a fölöslegessé vált lomokat (bútorok, matracok, elektronikai hulladékok, gumiabroncsok, csomagolóanyagnak minősülő üveg, műanyag, papír, karton és fém hulladékok).
2022. május 09., 12:402022. május 09., 12:40
A magánházban lakók a hónap utolsó hulladékszállítási napján tehetik ki a lomokat a kukák mellé, a tömbházlakók pedig a program szerinti bármelyik napon kihelyezhetik a hulladékot a hulladékgyűjtőpontokhoz.
A lomtalanítás vidéki programja: Csíkszentimre, Kászon (május 18.), Csíkszentkirály, Csíkrákos (május 19.), Csíkszentlélek (május 20.), Csíkszentsimon, Pálfalva (május 24.), Lövéte (május 25.), Madéfalva, Csíkszentmárton (május 26.), Csíkszentgyörgy, Csíkcsicsó (május 27.), Csíkszentmihály, Tusnád (május 30.), Kozmás (május 31.).
A tavaszi lomtalanítás csíkszeredai programja: Márton Áron utca (május 25.), Somlyó (május 26.), Taploca (május 27.), Zsögöd (május 30.), Ifjúság utca, Bólyai utca, Hóvirág utca és a környező részek (május 31.).
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
szóljon hozzá!