
Gecse Ramónát és Galló Ernőt láthatjuk a darabban
Fotó: nemzetiszinhaz.ro
Hamarosan megkezdi 73. évadát a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, amely október 6-án 18 órától Pozsgai Zsolt: Liselotte és a május című tragikomédiájával várja nézőit a színház kistermébe.
2017. október 04., 13:272017. október 04., 13:27
Harsányi Zsolt rendezésében és Gecse Ramóna, illetve Galló Ernő előadásában láthatja a közönség Pozsgai Zsolt darabját, amelynek központi témája a férfi és nő közötti viszony, a szerelem, a boldogság keresése.
Liselotte „csinos, virágzásában lévő nő, kedves mosollyal, láthatóan rendezett körülmények között” és a nagy Őre vár. Illetve egy Őre, bármilyenre, aki úgy, ahogy, de alkalmas arra, hogy megossza vele harmincas éveiben járó, magányos életét. A párkapcsolat indító, valószerű élethelyzetből a képtelenségig fokozott szituációk a nevetségessé válás és a szívszorító valóság között egyensúlyoznak. Úgy tűnik, Liselotténak egyik férfi sem alkalmas a házastársi szerepre, de miért van ez így, vagy kiben van a hiba, a saját elképzeléseihez szorosan ragaszkodó nőben, vagy pedig azokban a mai férfiakban, akik képtelenek alkalmazkodni? Mit kell feladnunk önmagunkból, egyáltalán meg kell-e változnunk ahhoz, hogy megtalálhassuk saját boldogságunkat?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ a fergeteges vígjáték, az egyik legnépszerűbb kortárs magyar darab, amelyet nem csak a magyarországi színpadokon, de Európa-szerte nagy sikerrel játszanak. A 12 éven felülieknek ajánlott előadás a Tompa Miklós Társulat és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Akadémiai Műhelyének koprodukciója. A kistermi premierre a Bernády György mecénás bérletek érvényesek.
Jegyek válthatók a Kultúrpalotában működő jegyirodában (tel.: 0372-951 251) hétköznaponként 12–17.30 óra között, a színházi jegypénztárban hétköznapokon 9–15 óra között és előadások előtt egy órával (tel.: 0365-806 865). Online jegyváltásra a biletmaster.ro honlap vehető igénybe.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
szóljon hozzá!