
Gecse Ramónát és Galló Ernőt láthatjuk a darabban
Fotó: nemzetiszinhaz.ro
Hamarosan megkezdi 73. évadát a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, amely október 6-án 18 órától Pozsgai Zsolt: Liselotte és a május című tragikomédiájával várja nézőit a színház kistermébe.
2017. október 04., 13:272017. október 04., 13:27
Harsányi Zsolt rendezésében és Gecse Ramóna, illetve Galló Ernő előadásában láthatja a közönség Pozsgai Zsolt darabját, amelynek központi témája a férfi és nő közötti viszony, a szerelem, a boldogság keresése.
Liselotte „csinos, virágzásában lévő nő, kedves mosollyal, láthatóan rendezett körülmények között” és a nagy Őre vár. Illetve egy Őre, bármilyenre, aki úgy, ahogy, de alkalmas arra, hogy megossza vele harmincas éveiben járó, magányos életét. A párkapcsolat indító, valószerű élethelyzetből a képtelenségig fokozott szituációk a nevetségessé válás és a szívszorító valóság között egyensúlyoznak. Úgy tűnik, Liselotténak egyik férfi sem alkalmas a házastársi szerepre, de miért van ez így, vagy kiben van a hiba, a saját elképzeléseihez szorosan ragaszkodó nőben, vagy pedig azokban a mai férfiakban, akik képtelenek alkalmazkodni? Mit kell feladnunk önmagunkból, egyáltalán meg kell-e változnunk ahhoz, hogy megtalálhassuk saját boldogságunkat?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ a fergeteges vígjáték, az egyik legnépszerűbb kortárs magyar darab, amelyet nem csak a magyarországi színpadokon, de Európa-szerte nagy sikerrel játszanak. A 12 éven felülieknek ajánlott előadás a Tompa Miklós Társulat és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Akadémiai Műhelyének koprodukciója. A kistermi premierre a Bernády György mecénás bérletek érvényesek.
Jegyek válthatók a Kultúrpalotában működő jegyirodában (tel.: 0372-951 251) hétköznaponként 12–17.30 óra között, a színházi jegypénztárban hétköznapokon 9–15 óra között és előadások előtt egy órával (tel.: 0365-806 865). Online jegyváltásra a biletmaster.ro honlap vehető igénybe.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
szóljon hozzá!